Norweski ColliCare rozpoczyna działalność w Polsce

ColliCare

Firma ColliCare Logistics otwiera biuro w Gdyni, które zaoferuje połączenia morskie typu short sea z naszego kraju do Skandynawii i Wielkiej Brytanii oraz usługi door-to-door także do innych krajów Europy i świata. W jej ofercie będą m.in. połączenia multimodalne do Niemiec i Holandii.

Dla Norwegów Trójmiasto jest ważnym węzłem logistycznym między Azją, Europą i Skandynawią, dlatego polskie biuro ColliCare powstało w Gdyni. Firma informuje, że dostarcza kompleksowe usługi logistyczne, takie jak fracht morski, kolejowy, transport drogowy, logistyka zewnętrzna, a także fracht lotniczy, dystrybucja i magazynowanie.

Pracownicy gdyńskiego biura będą kontraktowali transporty ładunków oraz wspierali kontrahentów firmy w odprawach celnych w obrocie między Norwegią i Polską oraz Polską i Wielką Brytanią.

ColliCare podkreśla, że posiada doświadczenie w obsłudze połączeń kolejowych z Chin do Polski (terminale w Sławkowie, Małaszewiczach i Gdyni). Firma chce oferować usługi transportu kolejowego i morskiego, które uzupełni transport drogowy. Połączeniem wszystkich tych gałęzi mają być usługi multimodalne w przewozach między Polską i krajami Europy Zachodniej.

Za sprzedaż usług logistycznych w Polsce ColliCare odpowiadać będzie Piotr Kaleńczuk. – Bardzo się cieszę, że dołączyłem do międzynarodowego zespołu ColliCare. Jestem przekonany, że nasze rozwiązania transportowe zostaną docenione – mówi Kaleńczuk.

ColliCare Logistics to firma założona w 2007 roku. Zatrudnia 600 pracowników. Poza Norwegią posiada biura w Szwecji, Danii, Finlandii, Holandii, Łotwie, Litwie, Włoszech, Turcji, Indiach i w Chinach.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane