Nowa dyrektor zarządzająca flotą Hapag-Lloyd

Silke Lehmkoeste
Hapag-Lloyd

Niemiecka linia żeglugowa Hapag-Lloyd poinformowała, że od 1 kwietnia 2024 r. na stanowisko dyrektora zarządzającego flotą, powołana została Silke Lehmköster. Do jej zadań należy m.in.: wdrażanie nowych technologii oraz czarterowanie statków, a także zarządzanie Grupą Projektową Newbuildings.

Nowa dyrektor zarządzająca ds. floty zastąpi na stanowisku Richarda von Berlepscha, który skupi się na wybranych projektach. Na nowym stanowisku Silke Lehmköster będzie raportować do dr Maximiliana Rothkopfa, dyrektora operacyjnego (COO) Hapag-Lloyd.

– Oprócz utrzymywania najwyższych standardów i zapewnienia ciągłej bezpiecznej i zgodnej z przepisami eksploatacji naszych statków, jednym z jej największych wyzwań będzie zapewnienie dalszego postępu w dekarbonizacji naszej floty. To pomoże nam osiągnąć nasz cel, jakim jest neutralność klimatyczna do 2045 r. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Richardowi von Berlepschowi za jego zaangażowanie przez ostatnich 40 lat – mówi dr Maximilian Rothkopf.

Silke Lehmköster rozpoczęła karierę w Hapag-Lloyd od stażu na morzu w 2005 r., a w 2018 r. awansowała do stopnia kapitana. Dwa lata później otrzymała stanowisko na lądzie – pełniła funkcję starszego dyrektora ds. kadr morskich, a następnie w 2022r r. została starszym dyrektorem ds. zarządzania flotą. Jako dyrektor zarządzająca flotą Silke Lehmköster będzie odpowiedzialna za zarządzanie statkami, rozwój innowacyjnych technologii oraz nowe projekty inwestycyjne, takie jak trwająca budowa 12 kontenerowców hybrydowych o pojemności 23 600 TEU.

We flocie Hapag-Lloyd jest obecnie 266 kontenerowców.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane