Nowy kierunek PKP CARGO: Turcja – Ukraina – Polska

PKP Cargo

PKP CARGO informuje, że trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia pociągów intermodalnych na trasie Turcja – Ukraina – Polska. Kluczowe znaczenie będą mieć: terminal przewoźnika w Medyce, który zacznie obsługiwać kontenery, oraz współpraca z kolejami ukraińskimi.

Spółka PKP CARGO CONNECT prowadzi rozmowy w celu uruchomienia przewozów intermodalnych na Ukrainę z wykorzystaniem przeładunków na terenie terminala w Medyce. Spółka odpowiadać będzie za transport do Polski przez przejście graniczne w Medyce i dalej na Zachód Europy oraz w kierunku odwrotnym. Przedsięwzięcie będzie możliwe dzięki współpracy z ukraińską spółką odpowiedzialną za negocjacje z ramienia Kolei Ukraińskich – CTS Liski (powołana do zarządzania i rozwijania przewozów kontenerowych).

– „PKP CARGO CONNECT, posiadając sieć terminali kontenerowych, jest w stanie zrealizować pełen łańcuch logistyczny, a w tym projekcie kluczowy jest terminal w Medyce (o powierzchni 13 ha) z dużą halą magazynową oraz torami szerokimi o rozstawie szyn 1520 mm (stosowane na Ukrainie czy w Rosji) oraz torami normalnymi o rozstawie szyn 1435 mm (stosowane w Polsce i Europie Zachodniej). Z tej racji Medyka będzie stanowić kluczowy etap w transporcie intermodalnym w środkowym korytarzu Nowego Jedwabnego Szlaku” – informuje PKP CARGO.

Terminalu w Medyce specjalizuje się w przeładunku wyrobów stalowych, ładunków sztukowych i wyrobów ceramicznych. Posiada też możliwość świadczenia usług przeładunkowych w relacji bezpośredniej wagon/wagon lub wagon/samochód, ale także w relacji pośredniej z czasowym składowaniem na placach lub w magazynie o powierzchni 4500 mkw. – Spółka jest w stanie zapewnić przeładunek kontenerów, które w najbliższym czasie mają pojawić się dzięki nowym połączeniom intermodalnym z Chin przez Ukrainę. Oprócz rozmów z potencjalnymi klientami z Chin jesteśmy obecnie na etapie rozmów z ukraińskim partnerem CTS Liski, ale już dzisiaj widać, że potencjał przejścia w Medyce jest znaczący – twierdzi Witold Strobel, członek zarządu ds. operacyjnych PKP CARGO CONNECT.

PKP CARGO CONNECT świadczy również usługi dodatkowe przy transportach intermodalnych, takie jak: odprawy celne, rozformowanie ładunków z kontenerów oraz rozwóz z wykorzystaniem samochodów.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane