Pierwszy skład LTG Cargo wyjechał z Kowna do Triestu

LTG Cargo

Litewski przewoźnik kolejowy LTG Cargo wyprawiła w trasę swój pierwszy, testowy pociąg z Kowna do włoskiego portu Triest. Skład wyruszył zaledwie dwa miesiące po podpisaniu we wrześniu z Włochami memorandum o współpracy transportowo-logistycznej.

LTG Cargo należy do kolei litewskich – grupy LTG. Operator kolejowy systematycznie rozbudowuje siatkę europejskich połączeń. Trasa do Włoch jest przedłużeniem obsługiwanej już relacji z Kowna do niemieckiego Duisburga. Aktualnie po postoju w niemieckim terminalu skład z naczepami i kontenerami wyjeżdża w dalszą podróż do jednego z największych portów we Włoszech.

– Cieszę się, że wrześniowa wizyta we Włoszech i zawarte wówczas porozumienia przyniosły szybki rezultat – testowany jest już pociąg do Triestu. Zależy nam na połączeniu z tym włoskim portem, gdyż docierają do niego ładunki z Turcji. Dzięki nowemu pociągowi możemy zaoferować transport towarów z Włoch do krajów skandynawskich – powiedział litewski minister transportu M. Skuodis zacytowany w komunikacie resortu.

Eglė Šimė, dyrektor generalna LTG Cargo, podkreśla, że nowe połączenia z Zachodem Europy to jeden z najważniejszych celów dywersyfikacji działalności firmy. W tym procesie priorytetowo traktujemy transport ładunków intermodalnych – powiedziała o nowym pociągu do Włoch. – Tego typu połączenie pozwala sprawnie i konkurencyjnie przewozić ładunki odbiorców litewskich i zagranicznych oraz przenosić je z transportu drogowego na kolej. Widzimy potencjał nowego kierunku – dodała szefowa LTG Cargo.

Według E. Šime ładunki intermodalne będą mogły być transportowane zarówno do centrów logistycznych w północnych Włoszech, jak i – poprzez porty kraju – do Turcji i innych okolicznych krajów.

Z Kowna do Italii będą kursowały dwa pociągi tygodniowo. Przy okazji inauguracji tego połączenia, Litwini poinformowali o zamiarze kontynuowania przewozów na trasie z Kowna do Tallina w Estonii (pociągi Amber).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane