PKP Cargo podpisało kontrakt na ponad 600 mln zł

Tomasz Kowal

Ostatniego dnia roku 2021 narodowy przewoźnik kolejowy – PKP Cargo zawarło pięć umów ze spółkami PGE na transporty węgla i sorbentów wapiennych. Spółka pokonała w przetargu konsorcjum firm DB Cargo i CTL Logistics, które musiało zadowolić się mniejszą umową z zamawiającym.

PKP Cargo poinformowało w komunikacie o zawarciu pięciu znaczących umów ze spółkami z Grupy PGE: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z siedzibą w Bełchatowie, PGE Energia Ciepła S.A. z siedzibą w Warszawie i Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Przedmiotem umów są przewozy węgla kamiennego i sorbentów wapiennych o łącznej maksymalnej masie 19,4 mln ton.

Zamawiający zastrzegł sobie możliwość zmniejszenia ilości masy zleconej do przewozu maksymalnie o 20 proc. – do poziomu około 15,5 mln ton. Umowy obowiązywać będą w okresie od 1 stycznia 2022 r. do końca 2024 r.

Szacunkowa łączna wartość umów w okresie ich obowiązywania wynosi 619 mln zł.

O kontrakty ze spółkami PGE PKP Cargo rywalizowało z konsorcjum DB Cargo i CTL Logistics. „Rzeczpospolita” informuje na swoich stronach internetowych, że ostatecznie konsorcjum otrzymało tylko zamówienie za ok. 86 mln zł brutto na przewóz 3,34 mln ton węgla do elektrowni Opole i wrocławskiej Kogeneracji (elektrociepłownia Czechnica).

PKP Cargo odnotowało 150 mln zł straty netto

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane