PKP CI odebrało 10 wyremontowanych wagonów

PKP Cargo

Czeska spółka PKP Cargo International (do października Advanced World Transport) odebrała pierwsze wyremontowane wagony, które dodatkowo przeszły rebranding. Remont pojazdów typu Falls przeprowadził Zakład Napraw Taboru PKP CARGOTABOR w Kluczborku.

Na taborze czeskiego przewoźnika pojawiło się nowe logo spółki oraz niebieskie barwy typowe dla Grupy PKP Cargo. Podobne zmiany przeszły oznaczenia na lokomotywach oraz na nieruchomościach należących do przedsiębiorstwa.

– Uzyskujemy w ten sposób efekt synergii w całej Grupie PKP CARGO, która poprzez jednolity branding wszystkich należących do niej spółek jest jeszcze lepiej rozpoznawalna na rynkach europejskich – mówi Maciej Walczyk, prezes PKP Cargo International.

ZNT PKP CARGOTABOR posiada nową malarnię. Wykonała ją spółka AWT Rekultivace z Grupy PKP Cargo International. – Nowością w malarni jest możliwość pokrywania farbą wagonu zarówno z boku, jak i z dołu. Malarnię wyposażono także w nową kabinę do suszenia wagonów – opowiada Joachim Cichos, dyrektor zakładu w Kluczborku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane