PKP LHS ustanowiła rekord przewozów w I kw. 2024 r.

Niebieska lokomotywa PKP LHS
PKP LHS

W I kwartale 2024 r. spółka PKP LHS zrealizowała przewozy ładunków na poziomie 2,9 mln ton. Był to najlepszy wynik przewozowy w I kwartale w historii spółki – operatora i zarządca najdłuższej w Polsce linii szerokotorowej. W porównaniu do I kwartału roku 2023 LHS odnotowała wolumen większy o 152 354 tony.

Według LHS na wzrost wyników operacyjnych miało wpływ zwiększenie przewozów odnotowane w eksporcie towarów przez przejście graniczne Hrubieszów/Izov – był to wzrost o ponad 141 proc.

Przewoźnik w dalszym ciągu utrzymuje dynamiczny rozwój przewozów intermodalnych – w porównaniu z I kwartałem 2023 r. odnotował wzrost wolumenów w imporcie o 97 proc., a w eksporcie o 77,5 proc.

Spółka PKP LHS inwestuje w rozwój przewozów między Polską i Ukrainą. W trakcie realizacji jest m.in. budowa placu ładunkowego na stacji Szczebrzeszyn LHS, a także rozbudowa i zagospodarowanie stacji Hrubieszów LHS – II etap oraz budowa LCS na stacji Sędziszów LHS. Nakłady zarządcy linii w I kwartale 2024 r. wyniosły ok. 30 mln zł.

Na początku kwietnia zakończyła się inwestycja związana z budową czterech dodatkowych silosów na materiały sypkie na Terminalu Przeładunkowym LHS w Szczebrzeszynie, a w maju zakończona zostanie przebudowa układu torowego na stacji Zamość Bortatycze LHS.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane