Pracownicy PKP Cargo dostaną podwyżki

PKP CARGO

Od czerwca 2022 r. pracownicy największego towarowego przewoźnika kolejowego w Polsce dostaną wyższe wynagrodzenia, chociaż podwyżki nie będą tak wysokie, jakich się spodziewali. Zawiesza to jednak spór zbiorowy z zarządem PKP Cargo do jesieni.

Protokół, który zakończył spór zbiorowy między związkami zawodowymi oraz zarządem PKP Cargo w sprawie podwyżek wynagrodzeń, podpisano 24 maja 2022 r. Zgodnie z ustalonymi zasadami, podwyżki będą następujące:

– Pracownicy wynagradzani na podstawie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dostaną 400 zł brutto podwyżki średnio na każdego zatrudnionego (w przeliczeniu na pełen etat).

– Pracownicy wynagradzani według uchwały zarządu PKP Cargo nr 498/12 (z późniejszymi zmianami) dostaną podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 750 zł brutto średnio na każdego zatrudnionego (w przeliczeniu na pełen etat).

Dzięki porozumieniu i ustalonym podwyżkom, zawieszony został do listopada 2022 r. trwający od dawna spór zbiorowy. Związkowcy oczekiwali, że od kwietnia osoby zatrudnione zgodnie z ZUZP dostaną średnio po 600 zł podwyżki.

PKP Cargo poinformowało, że koszt podwyżek wyniesie 94 mln zł.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane