Prawie cały zarząd PKP Cargo odwołany

PKP Cargo

Rada nadzorcza PKP Cargo odwołała z pełnionych funkcji: prezesa spółki, Czesława Warsewicza, członka zarządu ds. finansowych Leszka Borowca, członka zarządu ds. operacyjnych Witolda Bawora i członka zarządu ds. handlowych, Piotra Wasatego.

Rada nadzorcza podjęła też uchwałę, zgodnie z którą jeden z jej członków – Władysław Szczepkowski, będzie pełnił obowiązki prezesa spółki na okres do 3 miesięcy.

W zarządzie z poprzedniego rozdania pozostał jedynie Zenon Kozendra, członek zarządu – przedstawiciel pracowników.

Według biogramu na stronie PKP Cargo, Władysław Szczepkowski w 1992 r. ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na Wydziale Prawa i Administracji w Zakładzie Teorii Państwa i Prawa. Od 1992 r. do 2005 r. związany z bankowością, m.in. zajmował się analizą finansową oraz restrukturyzacją przedsiębiorstw; pracował także w departamentach prawnych.

W latach 2005 – 2007 pełnił funkcję prezesa PKP Cargo. W latach 2010 – 2016 związany był ze spółkami Grupy Kapitałowej PGNiG. Od września 2016 r. do marca 2017 r. zatrudniony był w spółce Przewozy Regionalne. Od początku marca 2017 r. jest pracownikiem PKP S.A. na stanowisku dyrektora – pełnomocnika zarządu PKP S.A. ds. strategii i organizacji Grupy PKP. Od 2000 r. wpisany jest na listę radców prawnych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane