Przewoźnicy z Litwy rozważają przeprowadzkę do Polski

Pixabay

Dziennik ekonomiczny „Verslo žinios“, informuje, że w związku z coraz trudniejszymi warunkami do prowadzenia biznesu na Litwie, tamtejsze firmy transportowe rozważają przeniesienie biznesu nad Wisłę. Powodem jest niepewność dotycząca wejścia w życie w pakietu mobilności, a także planowana przez rząd podwyżka wynagrodzeń kierowców.

Z artykułu w „Verslo žinios“ wynika, że w litewskie firmy coraz częściej spoglądają na nasz kraj. Grupa litewskich przedsiębiorców odwiedziła niedawno Polskę, aby zasięgnąć informacji o możliwości przeniesienia tutaj biznesu. Właściciele firm transportowych odwiedzili m.in. Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną, ponieważ po założeniu w niej firmy mogą liczyć na ulgę podatkową.

Firmy transportowe z Litwy – podobnie jak polskie podmioty – obawiają się wdrożenia w UE pakietu mobilności, który może drastycznie zredukować przewozy międzynarodowe. Drugą przyczyną, która skłania przedsiębiorców do biznesowej emigracji, jest zaplanowana przez litewski rząd podwyżką wynagrodzeń kierowców. Z artykułu w „Verslo žinios“ wynika, że naszym sąsiadom odpowiadają koszty pracy w Polsce, w tym koszty wynagrodzeń.

Na Litwie funkcjonuje największy przewoźnik drogowy w Europie – Girteka Logistics. Na początku tego roku Girteka otworzyła oddział w naszym kraju.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane