Przewoźnik grupy Lotos bierze w leasing sześć Dragonów

Lotos Kolej

Spółka Lotos Kolej podpisała z Newagiem oraz z Millenium Leasing umowę na użytkowanie 6 sześcioosiowych lokomotyw E6ACTab (Dragon 2). Dwa pierwsze pojazdy nowosądecka firma dostarczy do Gdańska jeszcze w tym roku. Wartość umowy – 88 mln zł.

Kolejne cztery elektrowozy zostaną włączone do eksploatacji w Lotos Kolej w 2020 roku, według przyjętego harmonogramu. Przewoźnik ma już w swojej flocie trzy lokomotywy Dragon 2, które eksploatuje od marca bieżącego roku.

– Wierzymy, że w pełni zgodne z TSI 2014 lokomotywy spełnią oczekiwania Lotos Kolej przy zagwarantowanej bardzo wysokiej gotowości technicznej, takiej samej jak w pierwszej generacji lokomotyw Dragon – powiedział Józef Michalik, wiceprezes Newagu.

Lotos Kolej jest w trakcie wymiany najstarszych pojazdów na nowy tabor. – Dragon 2 jest lokomotywą o parametrach umożliwiających nam obsługę ciężkich pociągów. Charakteryzuje się dobrym współczynnikiem niezawodności i jest łatwa w obsłudze oraz eksploatacji – dodał Anatol Kupryciuk, prezes Lotos Kolej.

W 2019 r. przewoźnikowi udało się pozyskać łącznie 12 lokomotyw polskiej produkcji, z czego siedem zaczyna pracę w tym roku, a kolejne w najbliższych miesiącach.

Wartość umowy leasingu to 88 mln zł, na co składa się łączna cena sprzedaży oraz szacunkowe wynagrodzenie za wykonane usługi serwisowe rozliczane proporcjonalnie do ich świadczenia.

Od 9 grudnia Lotos Kolej prowadzi szkolenia na symulatorze kolejowym produkcji SIM FACTOR, który w odzwierciedla kabinę maszynisty lokomotywy Dragon 2.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane