Lotos Kolej rozpoczyna przewozy paliwa do Czech

Lotos Kolej

Przewoźnik z Grupy Lotos rozpoczął przewozy diesela z bocznicy w Gdańsku do miejscowości Sedlnice u naszych południowych sąsiadów. Transporty do Czech są możliwe dzięki Certyfikatowi Bezpieczeństwa wydanemu przez tantejszy organ nadzorczy – Drážní Úřad.

Pierwszy pociąg na linii Gdańsk Olszynka – Sedlnice przewiózł 1 200 ton paliwa w 22 wagonach. Po minięciu przejścia granicznego w Chałupkach prowadzony przez lokomotywę Lotos Kolej skład dojechał do stacji Studenka. Następnie ładunek został podstawiony na bocznicę w Sedlnicach, zgodnie ze zleceniem czeskiego partnera.

Na mocy otrzymanego certyfikatu, spółka nie musi korzystać z zagranicznych podwykonawców, co ma zoptymalizować koszty i czas wykonywanych przewozów.

– Rozszerzenie działalności na Niemcy i Czechy to szansa dla Lotos Kolej zarówno na zwiększenie portfela zamówień i optymalizację kosztów przewozów. Liczymy na konsekwentny rozwój działalności również w Czechach, czego dowodem jest przewóz paliwa na zlecenie klienta – mówi Jaromir Falandysz, wiceprezes Lotos Kolej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane