Rynek przewoźnika – szansą dla kierowców na lepsze warunki

Weegre Packing

Korki, praca pod nieustanną presją czasu, szoferka zamiast sypialni i rozłąka z rodziną. Gotowanie na palniku gazowym, toaleta i prysznice za opłatą, nie wszędzie dostępne. W opinii publicznej utarło się, że praca kierowcy na trasach międzynarodowych to same plusy i wysokie wynagrodzenie, ale codzienne życie w trasie nie wygląda tak kolorowo. Przez nieregularne i rzadkie kontrole czasu pracy kierowcy pracują 14-18 godzin dziennie, z przerwą jedynie przy rozładunku.

Rynek firm transportowych w 2021 roku

Statystyczny polski kierowca ma 40 lat, średnio pracując w jednej firmie przez okres 5 lat. Z analizy zatrudnienia przeprowadzonej przez Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców wynika, że kierowcy ciężarówek zarabiają średnio 5-8 tys. zł netto. Na wyższe zarobki mogą liczyć kierowcy jeżdżących na trasach międzynarodowych (średnio o 2 tys. w porównaniu z kierowcami kursującymi po Polsce). W porównaniu z zarobkami kierowców z innych krajów stawki dla Polskich kierowców plasują się w środku zestawienia. Najwięcej zarabiają kierowcy z Luksemburga ok. 43 tys. euro rocznie, a najmniej Bułgarzy 15 tys. euro w skali roku.

Czas postawić na kierowców!

Spedycje muszą zmienić perspektywę patrzenia na pracę kierowców. Czas na rynek kierowcy, czas stawiać na kierowców, ich zadowolenie z pracy i pozytywne budowanie długotrwałych relacji opartych na partnerstwie. Takie zasady wyznają nowe nowoczesne spedycje takie jak Weegre Packing, dlaczego zaufanie jest tak ważne? Zaufanie, oznacza że możemy na sobie polegać. To sytuacja, w której np. spedytor nie musi dzwonić do kierowcy, aby zapytać jak idzie droga, bo wie, że kierowca poinformuje go o wszelkich problematycznych sytuacjach. Budowanie szacunku i zaufania to praca wszystkich podmiotów zarówno klientów, spedycji jak i firm transportowych. Wrogiem jest czas, warunki pracy oraz sytuacje trudne do przewidzenia, a nie my nawzajem. Co to oznacza? Oznacza to, że zarówno spedycje muszą dbać o warunki, oferować skrócone i przyśpieszone metody płatności za zlecenia, oferować opcje skonta i sprawiedliwe stawki zarówno za pełne jak i puste przebiegi. Ale także opiekę dedykowanego, konkretnie przypisanego do kierowcy spedytora i koordynatora powinna stać się normą tak jak jest w Weegre Packing.

Brak kierowców to ogromne wyzwanie dla firm transportowych, klientów oraz spedycji.
Jest to ogromna bariera do dalszego rozwoju firm tego typu, ale też ogromna szansa dla kierowców na negocjowanie atrakcyjnych dla siebie warunków współpracy. To także szansa na pożądaną ilość kilometrów w skali miesiąca. Budowanie długotrwałych, partnerskich relacji jest niezbędne w Weegre jesteśmy pewni, że wspólne patrzenie w jednym kierunku doprowadza nas do wspólnych sukcesów.

W jaki sposób kierowcy mogą poszukiwać firmy spedycyjnych?

Facebook – większość z nas jest na Facebooku, jeżeli szukasz spedycji zapisz się do grup o tematyce transportowej. W jaki sposób to zrobić? Zaloguj się na swoje konto na Facebooku wpisz np. ‘’Oferty pracy branża TSL’’

OLX – nietypowym sposobem poszukiwania zleceń ostatnio stał się ogłoszeniowy portal OLX.pl wystarczy, że wyszukiwarkę wpiszesz hasło ‘’spedycja’’.

Google – jeżeli chcesz sprawdzić spedycję, z którą chcesz zawrzeć współpracę wpisz jej nazwę w Google np. wpisując Weegre Packing uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące współpracy z naszą spedycją.

Nadszedł czas, że to spedycje biją się o przewoźników. Jednak, aby się o Ciebie biły musisz się pokazać. Wyślij do nas wiadomość z numerem telefonu b.bodziony@weegre.pl przypiszemy dla Ciebie dedykowanego spedytora i ustalimy warunki dostosowane do twojej floty

 

Podobne wiadomości
Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane