Siemens ma umowę na predykcyjne utrzymanie lokomotyw DB Cargo

Radosław Drożdżewski / Zwiadowca21 / WikiMedia

Niemiecki przewoźnik towarowy DB Cargo podpisał z Siemens Mobility nowatorską umową na utrzymanie ponad 250 lokomotyw. Jest to pierwszy w Europie kontrakt na naprawy i utrzymanie pojazdów w oparciu o przewidywanie wystąpienia usterek.

Siemens oferuje usługi predykcyjnego serwisu lokomotyw bazując na analizie danych z komputerów działających na ich pokładach. Dzięki śledzeniu dostarczanych przez maszyny informacji mechanicy są w stanie zaplanować wymianę podzespołów przed wystąpieniem potencjalnych awarii.

Tradycyjne umowy na naprawy i utrzymanie pojazdów zakładają wykonanie prac w chwili wystąpienia usterki oraz zgodnie z przyjętymi w umowie harmonogramem przeglądów. Utrzymanie w modelu przewidywania awarii jest dla przewoźników bardziej efektywne i opłacalne.

– Wraz z Siemens Mobility inwestujemy w cyfrową przyszłość utrzymania pojazdów i analizy danych. Jest to ważny krok w kierunku uczynienia kolejowego transportu towarowego bardziej nowoczesnym i ekonomicznym – mówi Thomas Jäger, dyrektor ds. zasobów i technologii w DB Cargo.

– Dzięki nowym usługom cyfrowym będziemy wspierać naszego partnera w zapewnianiu maksymalnej dostępności pojazdów w całym cyklu życia produktu – informuje Johannes Emmelheinz, dyrektor generalny działu obsługi klienta w Siemens Mobility.

Urządzenia rejestrujące prace podzespołów, potrzebne do wykonywania usługi przez Siemensa, zostaną zamontowane w ponad 250 lokomotywach Eurosprinter serii 152 i 189.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane