Solidaris wprowadził do floty dwie ciężarówki elektryczne

Dwie ciężarówki elektryczne marki Volvo. Grupowe zdjęcie z odbioru pojazdów.
Volvo Trucks

Rodzinna firma transportowa z Kędzierzyna-Koźla – Solidaris odebrała dwa pierwsze, elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM Electric. Pojazdy rozpoczęły już pracę na drogach w okolicach siedziby przedsiębiorstwa.

Spółka Solidaris powstała w 2003 roku, jako rodzinna firma założona przez rodzeństwo Groeger. Przedsiębiorstwo od dawna eksploatuje ciężarówki Volvo Trucks. Tym razem wprowadziło do swojej floty jednocześnie dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM. Pojazdy rozpoczęły pracę w regionie Kędzierzyn-Koźle.

Flotę Solidaris zasiliły dwa w pełni elektryczne modele samochodu ciężarowego Volvo FM Electric. Wyposażono je w baterie o pojemności 540 kWh, które gwarantują zasięg do 300 km. Ciągniki, z którymi będą pracować kierowcy Solidaris, podobnie jak pozostałe modele Volvo FH i FMX Electric, dysponują DMC do 44 t.

– Dla Solidaris, wprowadzenie elektrycznych ciągników siodłowych to wyraz naszego zobowiązania do troski o środowisko. Zależy nam nie tylko na solidności naszych usług, ale również na solidarności z przyszłymi pokoleniami, dlatego wybraliśmy innowacyjne rozwiązania, by być liderem zmian w branży – komentuje właściciel firmy, Piotr Groeger.

Informacje o Volvo FM Electric:

 • Konfiguracja osi: Ciągniki siodłowe 4×2
 • Kabina Globetrotter
 • Dopuszczalna masa całkowita zestawu: do 44 ton
 • Pojemność akumulatora: 540 kWh–6 akumulatorów
 • Zasięg: Do 300 km
 • Czas ładowania (pełne naładowanie):
  9,5 h AC (43 kW)
  2,5 h DC (250 kW)
 • Układ napędowy: 3 silniki elektryczne, skrzynia biegów I-Shift, 490 kW mocy ciągłej

Zobacz też:

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane