Soren Toft opuścił Maersk i pokieruje MSC

MSC

Mediterranean Shipping Company, jedna z największych firm logistycznych na świecie od 2 grudnia ma nowego dyrektora generalnego. Został nim Soren Toft. Nowy szef przedsiębiorstwa będzie podlegał Diego Aponte, prezesowi Grupy MSC oraz Gianluigi Aponte, założycielowi i prezesowi MSC Group.

Soren Toft nadzoruje globalne przewozy ładunków przez MSC, w tym przewozy oceaniczne oraz logistykę. Będzie również członkiem rady dyrektorów Terminal Investment Ltd, firmy z grupy MSC, która zajmuje się terminalami.

Przed dołączeniem do MSC Toft pracował w Maersk, gdzie od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora operacyjnego, a później jako członka zarządu. O tym, że będzie odpowiednim kandydatem na szefa MSC zdecydowało jego 20-letnie doświadczenie w pracy w przewozach morskich.

– Dzięki swojemu dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu na stanowiskach kierowniczych w Maersk oraz wszechstronnemu rozumieniu przyszłości łańcucha dostaw kontenerów, Soren jest idealnym partnerem, który pomoże poprowadzić MSC w przyszłość. Będzie stał na czele naszej rodzinnej firmy, której strategia sprawdza się, czego dowodem są nieprzerwane od 5 dekad sukcesy – powiedział Diego Aponte.

– Jestem bardzo podekscytowany otrzymaną szansą i pełen pokory. Będę wspierał MSC w zachowaniu jej DNA i starał się poprowadzić odnoszącą sukcesy firmę w przyszłość. To dla mnie wielki zaszczyt i przywilej – skomentował nominację nowy prezes MSC.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane