Szybkie dostawy DB Schenker do regionu Azji i Pacyfiku

Załadunek statku kontenerami DB Schenker
DB Schnenker

DB Schenker poinformował, że wprowadza szybszą opcję routingu dla eksportu LCL dla przesyłek do 4 ton na trasach do Azji i Pacyfiku. Usługa została zoptymalizowana w oparciu o globalną, zintegrowaną sieć transportową i fracht oceaniczny. Dzięki alternatywnym trasom czas dostawy może zostać skrócony nawet o 17 dni. Z usługi skorzystają przedsiębiorcy z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.

Szybsza opcja routingu dla eksportu przesyłek drobnicowych dostępna jest z dwóch europejskich hubów: portu w Mediolanie i Rotterdamie. Pierwszy z nich obsługuje sześć destynacji w ofercie operatora: Bangkok (TH), Hong Kong (HK), Jakarta (ID), Haiphong(VN), Melbourne (AU) i Sydney (AU). Z kolei z Rotterdamu przesyłki obsługiwane będą na czterech kierunkach: Port Kelang (MY), Laem Chabang (TH), Cat Lai (VN) i Xingang (CN).

Wykorzystujemy atuty naszej silnej, globalnej sieci transportu lądowego i oceanicznego. Dzięki opracowaniu alternatywnych tras skracamy czas realizacji dostaw, ale to klienci sami mogą decydować, czy chcą korzystać z opcji standardowej czy szybkiej – mówi Justyna Jaśkiewicz, head of LCL Cluster North East Europe w DB Sschenker. – Redukcja zapasów i przestrzeni magazynowej, szybsze fakturowanie – to kolejne mocne strony tego rozwiązania – dodaje Justyna Jaśkiewicz.

Proponowana usługa jest alternatywą dla firm, które nie chcą korzystać z szybkiego transportu lotniczego, a tradycyjne połączenie oceaniczne uniemożliwia im sprawne dotarcie na rynki zbytu w regionie Azji i Pacyfiku. Szybsza opcja routingu to także redukcja kosztów składowania w magazynach kontrahentów. Dzięki LCL producenci i eksporterzy mogą częściej i szybciej wysyłać wytworzone towary.

DB Schenker świadczy usługi transportu morskiego dla ponad 700 tys. kontrahentów w 130 krajach. Dziennie ponad 5,5 tys. kontenerów jest transportowanych pomiędzy portami na całym świecie.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane