Znajdź swoje miejsce na kolejowej mapie Europy!

DB Cargo

– Oferujemy możliwość rozwoju i międzynarodowej kariery ustawiaczom, rewidentom taboru oraz maszynistom. Opłacamy także naukę języka niemieckiego zainteresowanym kandydatom mówi Tamara Staniowska, członek zarządu DB Cargo Polska.

Czym DB Cargo Polska przyciąga do siebie kandydatów?

Stawiamy na innowacje. W tym roku pomimo pandemii i sporych ograniczeń udało się nam rozdystrybuować niemal 1500 tabletów, które trafiły w ręce pracowników, którzy do tej pory nie dysponowali służbowym telefonem czy komputerem. Dostępność tabletów umożliwia korzystanie z innowacyjnych narzędzi, takich jak dostępna dla wszystkich pracowników platforma szkoleń online – „Świat Nauki DB”. Od teraz pracownicy mogą brać udział w szkoleniach z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Tablet pozwala również na uczestnictwo w cyklicznym czacie z zarządem.

Stale poprawiamy także warunki socjalne w naszych lokalizacjach. Prowadzimy remonty i przebudowy pomieszczeń socjalnych – „Nastawni”. „Nastawnia” to miejsce, które umożliwia pracownikom spożycie posiłku, wypicie kawy oraz swobodną wymianę poglądów ze współpracownikami w trakcie przerwy. Nastawnie wyposażamy w sprzęt AGD, komfortowe meble oraz sprzęt multimedialny – telewizory i maszyny vendingowe.

Chcemy wykorzystać atut, jakim jest przynależność do europejskiej sieci kolejowej, co dla naszych pracowników oznacza możliwość międzynarodowego rozwoju – pracy zarówno w kraju, przy obsłudze ruchu transgranicznego, jak i poza granicami Polski. Osoby zainteresowane rozwojem międzynarodowym mogą liczyć na nasze wparcie i finansowanie kursu języka niemieckiego przez pracodawcę.

Co dwa lata badamy poziom satysfakcji pracowników dając im możliwość anonimowego i bezpośredniego przedstawienia swoich oczekiwań. To właśnie dzięki badaniu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na ich realne potrzeby. Jednocześnie jest ono cennym wskaźnikiem rozwojowym dla organizacji. Poziom satysfakcji pracowników oraz frekwencja wzrastają z każdym kolejnym badaniem, co jest dla nas ważną informacją zwrotną i motorem napędowym do kolejnych działań, które stale podejmujemy, by utrzymać ten pozytywny trend.

Fot. DB Cargo

Jakich pracowników poszukujecie?

Obecnie centrum naszych działań rekrutacyjnych stanowią m.in. ustawiacze, rewidenci taboru i maszyniści, którzy chcą pracować w Polsce lub rozwijać się międzynarodowo i pracować w ruchu transgranicznym lub poza granicami Polski. Zainteresowanym pracownikom lub kandydatom oferujemy możliwość stałej pracy w Niemczech, a w przyszłości również w krajach Europy Wschodniej. Jesteśmy otwarci na różnorodnych pracowników i w stereotypowo męskim świecie mamy również panie, które świetnie odnajdują się na stanowiskach w zawodach kolejowych.

Jak docieracie do kandydatów?

Już trzeci raz organizujemy spotkania z osobami zainteresowanymi podjęciem pracy w DB Cargo Polska. Tym razem wyjątkowo, oprócz tradycyjnego już spotkania wirtualnego, mieliśmy okazję spotkać się z kandydatami twarzą w twarz na Stadionie Wrocław. Oprócz standardowego spotkania z przedstawicielami firmy i rekruterami, uczestnicy mogli spróbować swoich sił jako maszyniści, podczas zwiedzania mobilnego symulatora jazdy lokomotywą zbudowanego na bazie lokomotywy typu X4EC Siemens Vectron. Prezentacja pozwoliła zobaczyć zainteresowanym, jak wygląda szkolenie, którego zadaniem jest przygotowanie maszynistów na zaskakujące sytuacje i zdarzenia, które nie są do przewidzenia w trakcie jazdy.

Tradycyjnie organizujemy także wirtualne spotkania, podczas których zapoznajemy kandydatów z naszą firmą i możliwościami rozwoju na stanowiskach kolejowych. Podczas takich spotkań przybliżamy kandydatom naszą firmę i jej miejsce w europejskiej sieci przewozów kolejowych, a także dać im możliwość poznania opinii przyszłych współpracowników na temat pracy w DB Cargo Polska. To świetna okazja dla zainteresowanych osób na zadanie nam pytań, jeszcze przed rozmową rekrutacyjną.

Jak państwo dbają o relacje z kandydatem w czasie, w którym spotkania twarzą w twarz nadal są ograniczone?

Jesteśmy mocno zorientowani na kandydatów. Są oni zawsze w centrum naszych działań. Chcemy, by rekrutacja była dla nich pozytywnym doświadczeniem, dlatego wykazujemy się dużą elastycznością działania. W szczególności miniony rok był dla nas czasem wyzwań i dynamicznego dostosowania się do zmieniających się warunków. Nasz zespół rekrutacyjny poradził sobie szybko z konieczną zmianą, jaką było przeniesienie spotkań rekrutacyjnych do świata wirtualnego w sytuacjach, w których było to możliwe. Na naszym portalu kariery kandydat ma możliwość zarejestrowania się i otrzymywania ofert pracy na preferowane stanowiska.

Dla kandydatów przygotowaliśmy wskazówki pod kątem uczestnictwa w rekrutacji zdalnej oraz po zakończonym procesie rekrutacyjnym prosimy kandydatów o opinię na jego temat. Głos kandydatów jest dla nas istotny.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, gdzie można dowiedzieć się więcej.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane