Warszawskie Dni Logistyki

23 maj 2024 - 24 maj 2024
Warszawa, Polska
Logotyp WDL

XII edycja Warszawskich Dni Logistyki odbędzie się w dniach 23-24 maja 2024 roku.

Tematem przewodnim XII Warszawskich Dni Logistyki jest “Sztuczna inteligencja w logistyce”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Obszarami tematycznymi tegorocznej konferencji są: logistyka 4.0, sztuczna inteligencja, a konkurencyjność przedsiębiorstw, cyfrowy bliźniak, inteligentne magazyny, robotyzacja i automatyzacja w branży TSL, autonomiczny transport, optymalizacja procesów logistycznych w oparciu o loT i AI, wykorzystanie Big Data w zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz współczesne wyzwania w łańcuchu dostaw.

Podczas ubiegłych edycji Warszawskich Dni Logistyki na konferencjach pojawiło się ponad 1450 uczestników, w tym także reprezentanci 24 kół naukowych z całej Polski i Europy. Dzięki ich czynnemu udziałowi, wydarzenie nabrało nie tylko krajowego charakteru, ale także rzuciło światło na międzynarodowe wyzwania dzisiejszej logistyki.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, WDL 2024 ma na celu wsparcie rozwoju logistyki poprzez konfrontację biznesowego i naukowego punktu widzenia na rzeczywiste wyzwania, które pojawiają się na rynku usług logistycznych. Równie ważne jest, aby młodzi uczestnicy konferencji zdobyli w jej trakcie praktyczne umiejętności oparte na rzetelnej wiedzy teoretycznej.

W trakcie trwania konferencji zostaną zaprezentowane wybrane interesujące i inspirujące artykuły, koncentrujące się na istotnych zagadnieniach z codziennej pracy menadżerów logistyki. Dużą rolę będzie odgrywał poziom merytoryczny prac.

Prelegentami będą ambitni studenci, wybitni naukowcy oraz doświadczeni przedstawiciele branży TSL. W ramach wydarzenia zaplanowano konkurs na najlepszy referat i poster. W ramach konferencji będzie również możliwość publikacji artykułów w prestiżowych czasopismach.

Pierwszego dnia odbędą się sesje plenarne, panele dyskusyjne oraz tematyczne, podczas których uczestnicy będą dzielić się swoimi poglądami na tematy dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji w logistyce w rozwoju społeczno-gospodarczym.

Drugiego dnia konferencji przedstawiciele branży TSL zaproszą wszystkich zainteresowanych studentów na zwiedzanie swoich obiektów oraz przeprowadzą warsztaty w formie case studies. Przybliżą one studentom rzeczywiste problemy i wyzwania, jakim będą musieli stawić czoła w przyszłej pracy. Współpracującym firmom dają one okazję do nowego spojrzenia na zagadnienia, z którymi zmagają się na co dzień oraz pozyskania nowych pracowników.

Główną grupą docelową konferencji są studenci kierunków ekonomicznych i technicznych, z szczególnym uwzględnieniem kierunku logistyka i transport z całej Polski oraz wszyscy zainteresowani studenci SGGW, a także naukowcy i specjaliści z branży TSL. Jednak każdy zainteresowany wydarzeniem oraz tematyką sztucznej inteligencji w logistyce jest mile widziany.

WDL to największy, coroczny projekt Koła Naukowego Logistyki SGGW. Każdego roku członkowie Koła dokładają wszelkich starań, aby było to profesjonalnie zorganizowane wydarzenie, pozwalające poznać bieżące trendy w logistyce.

Więcej informacji na temat XII Warszawskich Dni Logistyki znajduje się na stronie WDL-a (http://wdl.sggw.pl/).

Zapisy odbywają się poprzez wypełnienie poniżej zamieszczonego formularza:

https://forms.office.com/e/BtkQ458KBt

Zapisy trwają do 30 kwietnia 2024 roku!

Inne wydarzenia

Multimodal 2024

11 cze 2024
Birmingham, Wielka Brytania

Arena Logistyczna 2024

11 wrz 2024
Warszawa, Polska

InnoTrans 2024

24 wrz 2024
Berlin, Niemcy