CEVA Logistics przejmie Micro CLS za 3 mld dolarów

CEVA Logistics

Tak dużego przejęcia w branży logistycznej nie było od dawna. Specjalizująca się w logistyce kontraktowej CEVA Logistics, spółka zależna francuskiego koncernu CMA CGM, przejmuje część amerykańskiej spółki Ingram Micro, która zajmuje się logistyką dla firm z branży e-commerce.

Francuska grupa logistyczna CMA CGM, podpisała umowę o nabycie udziałów i aktywów z firmą Ingram Micro. CMA CGM przejmie większą część działalności Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services (CLS), w tym Shipwire, w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej oraz regionie Azji i Pacyfiku. Ingram Micro zachowa pozostałą część działalności CLS. Wartość transakcji wynosi 3 mld dolarów.

Zakupiona część firmy Ingram Micro CLS specjalizuje się w logistyce kontraktowej dla e-commerce i omnichannel fulfillment. Transakcja obejmuje też Shipwire, logistyczną platformę technologiczną opartą na chmurze. Szacunkowo w 2021 roku ma osiągnąć przychody na poziomie 1,7 mld dolarów, obecnie zatrudnia 11,5 tys. pracowników w 59 magazynach, głównie w USA i Europie.

Łącznie CEVA Logistics i CLS zatrudniać będą ok. 90 tys. pracowników w blisko 1,1 tys. oddziałach w 160 krajach. Dzięki połączeniu CEVA Logistics i Ingram Micro CLS powstanie czwarty co do wielkości globalny dostawca usług logistyki kontraktowej.

Michiel Alting von Geusau, obecnie wiceprezes wykonawczy i prezes Global Commerce & Lifecycle Services w Ingram Micro, po dołączeniu do CEVA Logistics nadal będzie kierował zarządzaną dotychczas firmą.

Shipwire, platforma zamówień fullfilmentowych, będzie miała dostęp do bazy ponad 100 tys. klientów CMA CGM i magazynów CEVA, co znacznie przyspieszy jej rozwój i rozszerzy globalny zasięg.

Grupa CMA CGM zamierza sfinansować przejęcie z własnych środków. Zamknięcie transakcji wymaga jeszcze zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne. Oczekuje się, że zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane