Coraz więcej mikrofirm wznawia działalność

jarmoluk, Pixabay

Aktualny stan aktywnych działalności gospodarczych jest wyższy od tego z początku 2020 r. i wynosi dziś 2,54 mln firm – wynika z danych CEIDG. Od czterech miesięcy notowany jest stopniowy wzrost przedsiębiorstw, które wznawiają prowadzenie działalności gospodarczej.

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) to rejestr firm, w którym można zarejestrować, zamknąć lub zawiesić działalność gospodarczą.

Z danych CEIDG wynika, że w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 11 marca 2020 r., czyli do dnia ogłoszenia w Polsce stanu epidemicznego, liczba aktywnych działalności gospodarczych w naszym kraju wzrosła z 2,40 mln do 2,47 mln.

Natomiast w okresie 11 marca – 11 sierpnia 2020 r. liczba ta wzrosła o 61,8 tys. działalności gospodarczych i obecnie wynosi 2,54 mln aktywnych działalności. – Co więcej, aktualny stan aktywnych działalności gospodarczych jest wyższy o niespełna 80 tys. działalności  gospodarczych od tego z początku 2020 r., kiedy w dniach 1-2 stycznia br. wynosił 2,46 mln firm, prowadzących własną działalność gospodarczą – informuje ministerstwo rozwoju.

– Dane z CEIDG, jakie regularnie napływają do nas od połowy kwietnia, świadczą o tym, że wiele polskich firm radzi sobie z kryzysem wywołanym pandemią Covid-19. To również dowód na to, że już blisko 130 mld zł, które z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej PFR trafiły do polskich przedsiębiorców, stanowi dla nich realną pomoc i dowód na stosunkowo dobrą kondycję polskiej gospodarki – podkreśla wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Zawieszanie i odwieszanie działalności jest chętnie wykorzystywane jest przez przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność sezonową.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane