DB Schenker zapewnia wsparcie start-upom

DB Schenker

Operator logistyczny DB Schenker uruchomił Schenker Ventures, nową jednostkę, która będzie stymulować innowacje w logistyce poprzez udzielanie wsparcia i współpracę z przedsiębiorcami i ich założycielami. Jednostka wesprze start-upy swoim kapitałem, wiedzą branżową i aktywami.

– Chcemy napędzać nowe pomysły w branży logistycznej i w łańcuchu dostaw, chcemy być w tej dziedzinie numerem jeden. Pragniemy budować przyjazną dla klimatu, cyfrową przyszłość. Schenker Ventures będzie wdrażał innowacje dzięki swojej kreatywności, determinacji i swobody na polu przedsiębiorczości. Stanowiąc strategiczną inicjatywę jako dodatkowy element prowadzonej przez nas bieżącej działalności, Schenker Ventures będzie mieścić się blisko DB Schenker, ale nie w samej siedzibie spółki. Zaczyna się nowy rozdział w korporacyjnych przedsięwzięciach wysokiego ryzyka i innowacjach – mówi Jochen Thewes, prezes DB Schenker.

Inwestor podzieli się wiedzą

Szefem Schenker Ventures został Patric Hoffmann, który podkreśla, że zasadą jednostki będzie gwarancja swobody w zakresie przedsiębiorczości. – Założyciele muszą sprawować kontrolę. Dlatego naszym celem jest stworzenie środowiska, w którym zachowają oni prawo własności, jak i pełną kontrolę nad swoimi start-upami. Jako doświadczone przedsiębiorstwo z rozległą siecią oferujemy im wsparcie w postaci kapitału, specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw, infrastrukturę logistyczną i kontakty z najważniejszymi klientami z całego świata – tłumaczy Hoffmann.

Nowa jednostka będzie opierać się nad dwóch fundamentach. Pierwszy z nich stanowi strukturę wszystkich działań z zakresu kapitału wysokiego ryzyka, prowadzonych przez firmę DB Schenker i będzie pełnić funkcję długoterminowego inwestora skupiającego się na start-up’ach serii B+ w różnych dziedzinach logistyki i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Nacisk kładziony jest na rozwój i projektowanie nowych modeli biznesowych, ukierunkowanych na koncepcje cyfrowe, oparte na najnowszych technologiach oraz zorientowanych na zrównoważony rozwój.

Współpraca z z MVP Factory

Drugi filar Schenker Ventures to studio venture. Zostało ono założone przy pomocy spółki MVP Factory z siedzibą w Berlinie. Ma na celu wprowadzenie nowego sposobu budowania przedsięwzięć w logistyce. Umożliwi nieprzeciętnym przedsiębiorcom zakładanie firm logistycznych nowej generacji, napędzając transformację branży. Każda firma będzie się opierać na własnych pomysłach poszczególnych przedsiębiorców lub na innych istniejących już koncepcjach, stworzonych wspólnie przez Schenker Ventures i MVP Factory. Za pośrednictwem studia venture wybrani założyciele otrzymają wszelkie zasoby potrzebne do uruchomienia mających odnieść sukces firm, w tym kapitał, doradztwo i wiedzę specjalistyczną z danej dziedziny.

DB Schenker współpracuje już z ponad 50 firmami typu start-up oraz firmami technologicznymi z różnych jednostek biznesowych, funkcji i regionów na całym świecie. Przykładem może służyć niedawna inwestycja i współpraca pod względem koncepcyjnym z pionierem miejskiej mobilności powietrznej Volocopter i twórcą autonomicznej robotyki mobilnej, Gideon Brothers.

Na zdjęciu u góry: Patric Hoffmann, Schenker Ventures, Jochen Thewes, DB Schenker i Philipp Petrescu, MVP Factory.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane