Fuzja w usługach logistycznych dla sprzedawców aut

Mostva

Od 1 maja 2021 roku oficjalnie połączone zostały spółki Mostva oraz Cat Polska. Obydwie firmy zajmują się usługami logistycznymi dla firm sprzedających samochody: producentów pojazdów, dealerów, firm zarządzających flotami aut (CFM) oraz służb publicznych. Po rejestracji zmian organizacyjnych nowa firma nazywać się będzie CAT MOSOLF Polska.

Połączenie, na które Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę już w lutym, pozwoli na rozszerzenie zakresu działalności nowego podmiotu na rynku FVL. Rynek ten obejmuje m.in. transport międzynarodowy drogowy i kolejowy pojazdów, zarządzanie przestrzenią do ich składowania, obsługę w porcie, odprawy celne i zarządzanie roszczeniami ubezpieczeniowymi.

MOSTVA od 20 lat zapewnia usługi logistyczne dla branży motoryzacyjnej w Polsce i za granicą. Przygotowuje także zabudowy specjalne i modyfikacje poprodukcyjne, montując niestandardowe wyposażenie i dostosowując zabudowy zgodnie z potrzebami klientów. Osobny dział zajmuje się zarządzaniem bazą samochodów używanych. Tu usługą jest nie tylko transport, ale też naprawy mechaniczne, przeglądy i przygotowanie estetyczne pojazdów.

CAT Polska należy do Groupe CAT i świadczy w Polsce oraz za granicą usługi związane z transportem, dystrybucją oraz składowaniem i serwisowaniem pojazdów osobowych i użytkowych. Posiada cztery centra dystrybucyjne: w Kleszczowie koło Bełchatowa, w Gdańsku na terenie Portu Gdańskiego, w Gdyni na terenie terminalu kontenerowego BCT i Warszawie. To ostatnie centrum specjalizuje się w obsłudze samochodów używanych. Klientami Grupy CAT są producenci samochodów, oficjalni importerzy, dealerzy (indywidualni oraz grupy dealerskie), wypożyczalnie samochodów, klienci flotowi, różnego rodzaju pośrednicy oraz inni operatorzy logistyczni.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane