Nowy ekspert ds. powierzchni logistycznych w Colliers

Colliers

Do grona ekspertów Colliers, firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych, dołączył Łukasz Ciepły, który objął stanowisko senior associate w dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych. Ciepy wzmocni katowicki zespół firmy i będzie odpowiedzialny za region Górnego Śląska oraz województwa opolskiego.

Łukasz Ciepły ma ponad 14-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu dużych projektów inwestycyjnych i współpracy z zagranicznymi inwestorami. Specjalizuje się w projektach typu greenfield, doradztwie lokalizacyjnym oraz koordynacji prac związanych z przygotowaniem terenów pod inwestycje produkcyjne. Był dyrektorem Wydziału Pozyskiwania i Obsługi Dużych projektów inwestycyjnych Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. i odpowiadał za wprowadzanie na lokalny rynek strategicznych inwestorów z Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

— Górny Śląsk to drugi po Warszawie największy rynek w Polsce pod względem podaży powierzchni magazynowej. W pierwszej połowie 2022 r. całkowita liczba powierzchni magazynowych w woj. śląskim wyniosła 4,6 mln mkw. Niezmiennie cieszy się też dużym zainteresowaniem wśród najemców. Tylko w pierwszych sześciu miesiącach roku wynajęto tam 759,3 tys. mkw. Wierzymy w dalszy dynamiczny rozwój tego regionu, dlatego zdecydowaliśmy się powiększyć nasz zespół o doświadczonego eksperta, który doskonale zna górnośląski rynek inwestycji logistycznych i przemysłowych — mówi Maciej Chmielewski, senior partner i dyrektor Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane