Poseł opozycji na czele sejmowej Komisji Infrastruktury

By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24994816

Paweł Olszewski, poseł Koalicji Obywatelskiej został wybrany na przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury. W głosowaniu uzyskał poparcie 31 posłów – zaledwie jeden głos był przeciwko jego kandydaturze.

Wybrano dziś także zastępców przewodniczącego: troje posłów PiS – Jerzego Polaczka, Annę Milczanowską i Piotra Króla oraz Cezarego Grabarczyka z KO.

Paweł Olszewski (rocznik 1979) jest posłem od czterech kadencji Parlamentu. W 2015 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Pochodzi z Bydgoszczy. Studia ukończyła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku zarządzanie i marketing (specjalizacja – ekonomia i polityka gospodarcza). Po studiach był menedżerem ds. eksportu w Bydgoskiej Fabryce Mebli. W 2004 r. został dyrektorem finansowym oraz prokurentem w Zakładzie Mechanicznym Skraw-Mech (spóła z holdingu Pesa Bydgoszcz).

W 2001 r. wstąpił do Platformy Obywatelskiej. W wyborach samorządowych w 2002 r. zasiadał w radzie miasta Bydgoszczy. Do Sejmu pierwszy raz dostał się w 2005 r. z listy PO.

W maju 2015 r. został powołany na stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnika rządu ds. regulacji i harmonizacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego. Pełnienie funkcji wiceministra zakończył w listopadzie.

W Sejmie VIII kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Infrastruktury. W wyborach w 2019 r. ponownie dostał się do Sejmu, tym razem z ramienia KO, otrzymując 35 762 głosy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane