Raben i Still wyłonili najlepszych operatorów widlaków

Zwycięzcy konkursu "Tańczący z paletami"
Grupa Raben

Grupa Raben we współpracy ze Still Polska po raz ósmy zorganizowała akcję promującą bezpieczeństwo podczas prac magazynowych. W Gądkach koło Poznania odbył się finał kolejnej edycji konkursu „Tańczący z paletami”.

Podczas finału do walki o podium stanęło 18 najlepszych operatorów wózków widłowych z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach regionalnych spośród pracowników firmy. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: układanka na wysokim poziomie oraz tranzytowy tor przeszkód.

– Za sukcesem każdej firmy stoją ludzie – zaangażowani, kompetentni i świetnie realizujący swoje zadania. Tacy właśnie są nasi magazynierzy.  Konkurs Tańczący z paletami to sposób na to aby docenić ich umiejętności, a przy okazji promować kulturę bezpieczeństwa w naszej firmie – dobrym i  bezpiecznym miejscu pracy – mówi Wojciech Szafran, dyrektor generalny Raben Logistics Polska.

Tańczący z paletami, to wydarzenie kierowane do pracowników Raben Logistics Polska, Fresh Logistics Polska oraz Raben Transport. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na istotę przestrzegania procedur bezpieczeństwa. Dodatkowo, inicjatywa ma na celu docenienie zaangażowania i profesjonalizmu tych, którzy odpowiedzialni są za codzienny ruch towarów w magazynach.

Eliminacje regionalne konkursu składały się z dwóch etapów. Pierwsza część, o charakterze teoretycznym (warsztatowym), koncentrowała się na prezentacji dobrych praktyk i pożądanych zachowań, mających na celu zapewnienie bezpiecznej i higienicznej pracy. Druga część eliminacji odbyła się w formie praktycznej; operatorzy wózków widłowych musieli pokonać przygotowaną trasę z przeszkodami, starając się uzyskać jak najkrótszy czas.

– „Tańczący z paletami” to wydarzenie organizowane co roku w Grupie Raben. Dzięki niemu promujemy bezpieczne zachowania podczas wykonywania operacji magazynowych. Zdrowie i życie to wartości nienegocjowane w Grupie Raben, dlatego dbamy, aby bezpieczeństwo było u nas codzienną praktyką w każdym procesie i każdej lokalizacji. Niezwykle ważna jest także  kwestia związana z rozwojem naszych pracowników, którzy tutaj mogą zaprezentować swoje fantastyczne kompetencje jeśli chodzi o obsługę wózków widłowych – wyjaśnia Dominika Olejniczak, menedżer ds. personalnych w Grupie Raben.

W eliminacjach regionalnych kolejnej edycji konkursu, prowadzonych jesienią 2023 roku, wzięło udział ponownie ponad 100 uczestników i uczestniczek. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: układanka na wysokim poziomie (dla pracowników wysokiego składu) i tranzytowy tor przeszkód (dla pracowników cross-dock – magazynu przeładunkowego).

Finalistom, w ostatecznych rozgrywkach towarzyszyli najbliżsi. Motywacją do walki była więc nie tylko gratyfikacja finansowa, ale przede wszystkim uznanie w oczach rodziny i dzieci.

– Obserwując konkursowe zmagania, nasuwają nam się kolejne pomysły związane  z poprawą komfortu i bezpieczeństwa pracy operatorów, które będziemy omawiać z naszymi partnerami z Grupy Raben – mówi Wiesław Matela, key account manager w Still Polska.

Zwycięzcami Wielkiego Finału „Tańczącego z paletami” zostali:

Tranzytowy tor przeszkód:

  1. Adam Turaczyk, Raben Logistics Polska, Cholerzyn

  2. Marcin Zjawiony, Raben Logistics Polska, Stryków

  3. Jacek Chęciek, Raben Logistics Polska, Gądki

Układanka na wysokim poziomie:

  1. Radosław Dąbrowski, Fresh Logistics Polska, Gliwice

  2. Damian Piechnik, Raben Logistics Polska, Chlebnia

  3. Marcin Paszkowski, Raben Logistics Polska, Stryków

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane