Raben przejął firmę logistyczną założoną w 1827 r.

Grupa Raben

Firma logistyczna Fenthol & Sandtmann (Fenthols) zostanie 1 czerwca w pełni zintegrowana z Raben Trans European Germany. Raben był właścicielem 50 procent udziałów w spółce Fenthols od 2011 r., a w listopadzie 2019 r. roku Grupa podpisała umowę zakupu z rodziną Ehrig dotyczącą przejęcia pozostałych 50 proc. udziałów.

Zgodnie z umową, Raben przejmie wszystkie lokalizacje Fenthols w Hamburgu, Lipsku, Dreźnie i Erlensee pod Frankfurtem nad Menem wraz z 460 pracownikami.

– Dzięki europejskiemu standardowi możemy skorzystać z międzynarodowego know-how Grupy Raben, a tym samym podnieść jakość naszych usług – mówi Jens Hirschberg, dyrektor oddziału Raben w Hamburgu.

Założona w Lipsku w 1827 roku, spółka Fenthol & Sandtmann jest jedną z najstarszych firm spedycyjnych w Niemczech. Firma rodzinna oferuje usługi transportu drogowego, morskiego i lotniczego oraz logistykę kontraktową. W 2019 r. osiągnęła obrót w wysokości 125 mln euro. Dzięki pełnej integracji z Grupą Raben, jej kontrahenci mogą korzystać z większej sieci z 39 oddziałami w całych Niemczech.

Grupa Raben zatrudnia ponad 10 tys. pracowników w Europie. Dysponuje również 8,5 tys. środkami transportu i około 1,5 mln mkw. powierzchni magazynowej.

Dzięki umowie z Fenthols, Grupa Raben rozszerza swoje portfolio usług. Oprócz pozyskania strategicznie położonych lokalizacji, jak np. w pobliżu lotniska we Frankfurcie, Raben doda do swojej sieci magazyn towarów niebezpiecznych w Erlensee w Hesji oraz oddział na lipskim lotnisku Cargo przy autostradzie A14, gdzie spółka zależna Fenthols Kontraktlogistik świadzy usługi magazynowe oraz dystrybucję.

Dzięki przejęciu centrali Fenthols w porcie w Hamburgu, Grupa Raben rozszerza swoje portfolio usług w zakresie transportu morskiego i tym samym wzmacnia swój know-how w dziedzinie transportu intermodalnego.

Usługi transportu morskiego i lotniczego zostaną połączone w oddzielnej spółce Raben Sea & Air. Dzięki temu posunięciu Grupa Raben rozwinie operacje niezależnie od istniejącej europejskiej sieci drogowej.

Klienci Fenthols dostęp do platformy MyRaben i korzystają z jednolitego systemu zarządzania transportem. – Cały proces logistyczny staje się bardziej jednorodny – wyjaśnia Hirschberg. Za pomocą narzędzia do śledzenia przesyłek ETA określającego szacowany czas dostarczenia przesyłki, klienci otrzymują informacje o statusie swoich przesyłek. Raben oferuje również nową usługę, Picture Confirming Delivery (PCD), która umożliwia bezdotykowe potwierdzenie dostawy praktycznie bez udziału odbiorcy – dodaje.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane