Rohlig SUUS Logistics ma nowego członka zarządu

Rohlig SUUS Logistics

Operator logistyczny powołał nowego członka zarządu – Artura Malarskiego, który będzie odpowiadał za rozwój spółek zagranicznych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Wzmocnienie zarządu ma pomóc w osiągnięciu strategicznego celu rozwoju SUUSa w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w planowanych przez firmę akwizycjach.

Artur Malarski jest związany z Rohlig SUUS Logistics od 12 lat. Karierę w firmie rozpoczął na stanowisku dyrektora oddziału w Łodzi, a przez ostatnie 5 lat odpowiadał za rozwój logistyki kontraktowej. W tym czasie firma otworzyła 10 magazynów logistycznych, w tym pierwszy zagraniczny – w czeskim Brnie, zwiększając swoją powierzchnię magazynową ze 190 tys. m2 do ponad 330 tys. m2. – Jednym z naszych strategicznych celów biznesowych jest rozwój firmy na rynkach zagranicznych, w tym również poprzez przejęcia. Aby zapewnić większy wzrost organiczny i wesprzeć planowane przez nas na tych rynkach akwizycje, do zarządu dołącza Artur Malarski, który będzie dbał o ten obszar naszej działalności. Artur już do tej pory miał wpływ na ekspansję firmy w regionie CEE, m.in. biorąc udział w procesie otwarcia naszego pierwszego zagranicznego magazynu w Brnie – mówi Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu Rohlig SUUS Logistics.

Firma posiada oddziały poza Polską w: Czechach, Rumunii, Słowenii, na Węgrzech oraz na Słowacji. – Chcemy być kluczowym graczem w regionie. Cieszę się z nowej misji. Moim zadaniem będzie zapewnienie synergii pomiędzy poszczególnymi rynkami – kompetencyjnej, ale też organizacyjnej. Dzięki rozwojowi współpracy i wymiany wiedzy będziemy mogli zapewnić jeszcze lepsze wsparcie wymiany handlowej w ramach CEE i – co jeszcze istotniejsze – lepsze możliwości ekspansji zagranicznej spółkom polskim, rumuńskim, węgierskim, czeskim, słowackim czy słoweńskim – mówi Artur Malarski, nowy członek zarządu.

Rohlig SUUS Logistics rozpoczął rozwój na nowych rynkach CEE w 2018 roku, otwierając trzy placówki w Czechach (m.in. w Pradze i Ostrawie) oraz jedną na Węgrzech (w Budapeszcie), a rok później oddział portowy w Słowenii, w mieście Koper, gdzie firma specjalizuje się w m.in. transporcie morskim LCL. Najnowsze inwestycje SUUSa znajdują się na Słowacji (w Bratysławie), w Rumunii (w Bukareszcie) oraz, wspominana wcześniej, w czeskim Brnie, w którym firma posiada własny magazyn.

W planach rozwoju zagranicznego firmy są m.in. otwarcia kolejnych magazynów, rozwój logistyki kontraktowej, krajowych sieci drobnicowych w transporcie drogowym połączonych w jeden system dystrybucji środkowoeuropejskiej, dostaw na tzw. ostatniej mili. Istotnym elementem przyszłego rozwoju będą też przewozy kolejowe oraz drobnicowy transport morski, a także rozwój usług doradczych, projektowania łańcuchów dostaw i zarządzania nimi w ramach Logistics Solution Design.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane