Sławomir Nalewajka szefem Alstomu w pięciu krajach

Sławomir_Nalewajka
Sławomir Nalewajka

Sławomir Nalewajka, przez wiele lat związany z Bombardier Transportation, został powołany przez Alstom na dyrektora zarządzającego Alstom w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Decyzja ta ma związek z zakończoną niedawno transakcją przejęcia Bombardiera przez Alstom.

Alstom informuje, że Nalewajka w nowej roli będzie odpowiedzialny za utrzymywanie relacji z władzami lokalnymi i klientami, za rozwój sprzedaży, strategię rynkową i zarządzanie działalnością zakładów produkcyjnych Alstomu.

– Polska jest nie tylko jednym z priorytetowych rynków Grupy, ale także kluczowym krajem w całym klastrze Europy Środkowej i Wschodniej. Skupiamy się na rozwoju polskich zakładów i zwiększaniu naszej obecności oraz silnej pozycji na tym rynku – mówi Antonio Moreno, dyrektor zarządzający CEE w Alstom. – Sławomir wnosi do naszych struktur wszechstronne lokalne i międzynarodowe doświadczenie. Jestem przekonany, że jego wysokie kwalifikacje i sprawdzone umiejętności pozwolą mu skutecznie prowadzić nasz biznes w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich oraz przyczynią się do wielu sukcesów firmy w przyszłości – dodaje Moreno.

Tak Sławomir Nalewajka komentuje swoją nominację:

– „Jestem niezmiernie dumny, że moje dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenie w branży kolejowej zostały docenione przez kadrę zarządzającą Alstom – nowego, światowego lidera branży kolejowej. Jestem przekonany, że dzięki naszemu zespołowi profesjonalistów i naszej myśli technicznej potencjał rynkowy firmy będzie nadal rósł w siłę, aby w pełni sprostać wymaganiom szybko zmieniającego się rynku”.

Sławomir Nalewajka ma ponad 37-letnie doświadczenie w branży kolejowej. W Bombardier Transportation realizował szereg przełomowych projektów, w tym adaptację nowego komputerowego systemu sterowania ruchem kolejowym (EBI Lock) na potrzeby polskiego rynku. W 1999 roku został prezesem spółki Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska, a od 2003 roku pełni także funkcję prezesa Bombardier Transportation (ZWUS) Polska w Katowicach. W 2018 r. Nalewajka został szefem Ekosystemu Polska i pełnił tę funkcję aż do momentu przejęcia Bombardier Transportation przez Alstom w styczniu 2021 r.

Z wykształcenia jest inżynierem z tytułem magistra w zakresie metrologii elektrycznej w dziedzinie zabezpieczenia ruchu kolejowego, ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Polska, Ukraina i Kraje Bałtyckie należą do klastra Europy Środkowej i Wschodniej (CEE) grupy Alstom. Polska jest nie tylko największym ośrodkiem produkcyjnym w regionie, ale także centrum biznesowo-handlowym, w którym mieści się siedziba główna Alstom na kraje CEE.

Alstom w Polsce zatrudnia ponad 4 tys. osób: w zakładzie produkcji taboru kolejowego Alstom Konstal w Katowicach, w zakładzie produkcji taboru kolejowego we Wrocławiu, zakładzie specjalizującym się w systemach sterowania ruchem kolejowym w Katowicach, a także w zakładzie serwisowym w Łodzi, w placówkach serwisowych w Warszawie i Toruniu, w zakładzie produkcji wózków w Piasecznie oraz w biurze projektowym systemów sterowania ruchem kolejowym w Warszawie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane