Chiński Stecol wykonawcą II odcinka S14

GDDKiA

GDDKiA wyłoniła najkorzystniejszą ofertę na dokończenie budowy Zachodniej Obwodnicy Łodzi. Wykonawcą II odcinka drogi ekspresowej S14 – węzeł Łódź Teofilów – Słowik zostanie chińska firma Stecol Corporation. Jej oferta wyniosła nieco ponad 724 mln zł.

Najdroższa oferta w postępowaniu łódzkiego oddziału GDDKiA opiewała na ponad miliard złotych. Jeśli nie wpłyną żadne protesty i odwołania, oferta uprawomocni się w ciągu 10 dni. Następnie musi przejść przez Kontrolę Uprzednią w Urzędzie Zamówień Publicznych i po zwrocie dokumentów będzie można podpisać umowę na budowę II – ostatniego odcinka S14.

GDDKiA informuje, że wyłoniono także najkorzystniejszą umowę na nadzór. Po uprawomocnieniu się oferty, obowiązki Inżyniera Kontraktu obejmie Firma BUICH Ciechański&Haładaj. Cena oferty to nieco ponad 7,8 mln zł. Wszystkich ofert złożono 9, cena najdroższej przekraczała 16 milionów. W tym przypadku oferta staje się prawomocna również po 10 dniach od chwili wyboru ale nie obowiązuję w tym przypadku Kontrola Uprzednia.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane