Grupa DHL otworzyła hub logistyczny w Wiedniu

Dwie spółki z grupy Deutsche Post DHL: DHL Global Forwarding, specjalizująca się w spedycji lotniczej i morskiej oraz DHL Freight, zajmująca się przewozami drogowymi, uruchomiły 24 maja nowy hub w porcie lotniczym Wiedeń-Schwechat. Obiekt będzie służył operacjom logistycznym sieci DHL w Austrii oraz w krajach Europy Wschodniej.

Nowy hub – nazywany przez DHL „kampusem” – zintegruje trzy różne środki transportu: lądowy (drogowy i kolejowy), lotniczy oraz morski. – W nowym obiekcie w porcie Wiedeń osiągniemy korzyści z synergii działań DHL Global Forwarding i DHL Freight – powiedział Tim Scharwath, prezes obu przedsiębiorstw. – Hub został włączony do naszej globalnej sieci, która obsługuje ponad 220 państw.

DHL Global Forwarding i DHL Freight prowadziły działalność w trzech lokalizacjach w pobliżu Wiednia. Zostaną one teraz zintegrowane w nowym hubie. Wiedeński kampus składa się z dwóch terminali przeładunkowych (5 tys. mkw. zajmie DHL Global Forwarding i 7 tys. mkw. DHL Freight) oraz z powierzchni biurowej (3,5 tys. mkw.). W związku z rosnącymi przewozami produktów z dziedziny ochrony zdrowia DHL utworzył w Wiedniu także powierzchnię magazynową z kontrolowaną temperaturą powietrza (ponad 1200 mkw.).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane