Regesta uruchomi magazyn w Polsce centralnej

Hale magazynowe Panattoni
Panattoni

Operator logistyczny Regesta wynajmie 21 700 mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Zgierz. W obiekcie powstanie centralny magazyn, który będzie wsparciem dla funkcjonujących już czterech magazynów firmy w Polsce, w budowie są kolejne dwa magazyny.

Regesta zatrudnia ok. 700 pracowników, którzy zajmują się organizacją transportu drogowego, morskiego i kolejowego, z naciskiem na przewóz towarów z wykorzystaniem naczep typu coil-mulda. Firma współpracuje z ponad 200 kontraktowymi zestawami transportowymi i posiada własną flotę 330 ciągników siodłowych oraz 380 naczep.

– Po sukcesach na północy i południu Polski, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu działalności w centralnej części Polski. To pozwoli nam połączy dotychczasowe operacje ze Śląska, Trójmiasta oraz z dolnośląskiego Krajkowa – mówi Marcin Szostak, dyrektor operacyjny w Regeście. – Magazyn w Polsce centralnej będzie idealnym hubem przeładunkowym i dodatkowym miejscem składowania w wysokim sezonie. Dzięki niemu robimy kolejny milowy krok w rozwoju logistyki kontraktowej, która stanowi ważny punkt w rozwoju całej grupy. W zgierskim magazynie zaplanowane mamy już niemal pełne obłożenie na ten rok, dlatego w drugim kwartale 2024 r. rozszerzymy najem o dodatkowe niemal 6 000 mkw. w ramach tej samej hali – dodaje Marcin Szostak.

W negocjacjach z Panattoni Regestę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Regesta szybko się rozwija, otwierając kolejne magazyny. Tylko w 2023 roku firma wynajęła magazyny o łącznej powierzchni ok. 108 tys. mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane