Powstaje system do analizy zapytań ofertowych

Da Vinci Studio

Programiści z Da Vinci Studio stworzą system automatycznej analizy zapytań ofertowych dla branży transportowej. Będzie on wykorzystywał uczenie maszynowe. Firma otrzymała na ten cel milion złotych dofinansowania.

Duet zarządzający DVS (Da Vinci Studio), w składzie Wojciech Bachta oraz Michał Polak, ma doświadczenie we współpracy z firmami transportowymi. Poznając procesy, problemy i wyzwania spedycji, stworzyli podstawę do zbudowania systemu automatycznej analizy zapytań ofertowych.

Wsparcia na rozwój projektu udzielił fundusz Czysta3.vc, który zdecydował zainwestować w nowy projekt. Tym samym software house został zasilony kwotą 1 miliona złotych oraz dostał zielone światło na rozpoczęcie prac nad projektem opartym na uczeniu maszynowym – Vinci Rithms.

– Przez wiele lat współpracowaliśmy z firmami branży transportowej i zauważyliśmy, że największym problemem jest czas poświęcony na analizę i odpisywanie na maile ofertowe. Zadaliśmy sobie pytanie – jak możemy pomóc klientom i usprawnić ten proces? Odpowiedź padła szybko: przez automatyzację, dzięki której odpowiedź na wiadomość zostanie przygotowana przez… program komputerowy – mówi Wojciech Bachta, CEO software house’u.

Oprogramowanie bazuje na automatycznej analizie zapytań ofertowych i wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego. To rozwiązanie problemu dużej liczby zapytań kierowanych do firm. Jak to działa? Narzędzie oparte jest na machine learning, które w sposób zautomatyzowany dokona analizy e-maili spływających do firm z polskiej branży transportowej, która jest dosyć specyficzna i szeroka, a następnie wyodrębni konkretne parametry do dalszych etapów procesu.

Da Vinci Studio to młody zespół, który w pracy działa w wielu obszarach: machine learning, aplikacje webowe i mobilne, a także w zakresie e-commerce, spedycji i transportu oraz e-learningu.

Zespołem zarządza dwóch założycieli, Wojciech Bachta i Michał Polak.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane