Marathon przerabia stare plandeki na torby i buty

Torba i piórniki wykonane ze starych plandek samochodowych
Marathon International

Firma transportowo-logistyczna Marathon International daje drugie życie zużytym plandekom samochodowym z własnej floty transportowej i przekształca je na nowe, praktyczne produkty – piórniki, torby na zakupy, torby sportowe, etui na laptopa, uchwyty na dokumenty, a nawet na buty.

Samochody ciężarowe z logo Marathon International można spotkać w całej Europie. Większość floty stanowią najnowsze modele marek DAF i Mercedes. Firma regularnie wymienia swoje samochody po to, by sprostać rygorystycznym normom ekologicznym, a także by zapewnić komfort kierowcom. Systematycznej wymianie podlegają także plandeki wykorzystywane w zestawach samochodowych.

Zamiast trafiać na składowiska odpadów, plandeki zyskują drugie życie. Proces przetwarzania obejmuje dokładne oczyszczanie i przetwarzanie materiału, który następnie staje się surowcem do produkcji praktycznych artykułów codziennego użytku.

– Produkty uzyskane z odnawialnych plandek samochodowych nie tylko wpisują się w nurt ekologii, ale również charakteryzują się wysoką jakością i oryginalnym designem. Piórniki, torby na zakupy, etui na laptop, a nawet buty zyskują unikalny charakter dzięki wykorzystaniu różnorodnych wzorów i tekstur pochodzących od oryginalnych plandek – mówi Aleksandra Kaszub, wiceprezes Marathon International.

– Mamy świadomość, że branża transportowa uchodzi za jedną z tych, które mają największy wpływ na środowisko, dlatego naszą ambicją jest robić wszystko, by maksymalnie zredukować emisję spalin i podejmować działania w duchu zero waste. Jako lider branży pokazujemy innym jak można to robić skutecznie. Oprócz dawania drugiego życia plandekom aktywnie pracujemy też nad alternatywnymi paliwami, dzięki którym znacząco zredukujemy emisję spalin – dodaje Aleksandra Kaszub.

Przerabianie zużytych plandek odbywa się w ramach zorganizowanego przez Marathon International programu “Druga Szansa dla Plandek”.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane