No Limit eksploatuje elektryczne auta MAN eTGE

No Limit

Przewoźnik zainwestował w trzy samochody MAN TGE 3.140E w wersji furgon, przeznaczone do dystrybucji miejskiej. Są to jedne z pierwszych w Polsce samochodów dostawczych z napędem elektrycznym. Będą wykorzystywane w dostawach realizowanych w Warszawie i aglomeracji śląskiej.

Inwestycja w pojazdy jest jednym z etapów przyjętej przez No Limit strategii ekologicznej, której motto brzmi „Logistyka Przyjazna Środowisku”.

MAN eTGE to pojazd miejski wyposażony w całkowicie elektryczny napęd, który zapewnia efektywność energetyczną i cichą pracę. Podczas gdy w czasie jazdy z częstym zatrzymywaniem się silnik wysokoprężny przyczynia się do podwyższenia zużycia paliwa i obciążenia silnika, skrzyni biegów i hamulców, pojazd MAN eTGE osiąga korzyści: dzięki rekuperacji podczas każdej fazy hamowania silnikiem można korzystać z nowej energii elektrycznej, doprowadzanej do akumulatora wysokonapięciowego.

Baterii została umiejscowiona pod płytą podłogową, dzięki czemu MAN eTGE, z przestrzenią ładunkową 10,7msześc. ma porównywalnie taką samą zdolność transportową co standardowy furgon.

Samochody dostawcze MAN TGE zarówno z napędem elektrycznym, jak i konwencjonalnym powstają w fabryce w Białężycach niedaleko Wrześni.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane