Volvo Trucks wprowadza nowe pojazdy

Volvo Trucks

Do sprzedaży trafiły nowe samochody ciężarowe Volvo Trucks o dużej ładowności: Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM i Volvo FMX. Wyposażono je w konfigurowalny interfejs użytkownika z cyfrowym zestawem wskaźników. Pojazdy Volvo FM i FMX Mają też nowe, większe kabiny.

Nowy, w pełni cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 12 cali ma zapewnić szybki dostęp do pomocnych informacji. Na przykład, ciągłe wskazanie czasu pracy kierowcy ułatwia planowanie jazdy i zmniejszy ryzyko naruszenia przepisów. Inną praktyczną funkcją jest rozpoznawanie znaków drogowych – kierowca jest ostrzegany o ograniczeniach prędkości, zakazach wyprzedzenia i kategorii drogi.

Pojazdy z więcej niż jedną osią napędową są wyposażone w nową funkcję zapobiegającą buksowaniu kół, dzięki której kierowca może opanować potencjalnie niebezpieczne sytuacje podczas jazdy zarówno w terenie, jak i po drodze utwardzonej. Jedyne co musi zrobić, to aktywować przełącznikiem blokady mechanizmów różnicowych. Czasowo zwiększoną przyczepność kół wskazuje cyfrowy zestaw wskaźników.

Volvo FM i Volvo FMX mają nowe kabiny, powiększone o jeden metr sześcienny przestrzeni wewnątrz. Nisko położone, szerokie wejście do kabiny, z dwoma antypoślizgowymi, oświetlanymi stopniami, ułatwia realizację zadań transportowych wymagających częstego zatrzymywania się. Na przykład, kierowca użytkujący pojazd na terenie budowy może w ciągu całego dnia wchodzić i wychodzić z kabiny nawet 50 razy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane