Alibaba wysyła paczki koleją do belgijskiego Liege

WWW.NEWS.CN

Miasto Yiwu we wschodnich Chinach, w którym znajduje się największe na świecie centrum e-handlu, uruchomiło nowe połączenie kolejowe z Europą. Tym razem pociągi będą kursowały z Yiwu do belgijskiego miasta Liege. W kontenerach przewożone będą towary zamówione w serwisie Alibaba.

W środę w trasę wyjechał pierwszy pociąg załadowany 82 kontenerami. Powinien dotrzeć do Liege za około 20 dni. Każdego tygodnia z Yiwu do Belgii mają wyjeżdżać dwa takie składy.

Po dotarciu do Liege paczki trafią do centrum logistycznego eHub, skąd zostaną wysłane do klientów w innych europejskich krajach. Właścicielem eHubu jest logistyczny oddział Alibaby: Cainiao Network.

Uruchomienie pociągów z e-przesyłkami zostało zainicjowane przez miasto Yiwu oraz inicjatywę

Electronic World Trade Platform (eWTP), której założycielem jest Jack Ma, właściciel giganta handlu elektronicznego – Alibaba. Przedstawiciele eWTP w grudniu 2018 r. zawarli z belgijskimi władzami porozumienie w sprawie uruchomienia w Liege centrum dystrybucyjnego na Europę.

Alibaba zawarł również porozumienie z władzami miasta Yiwu, które nazywane jest supermarketem świata. W Yiwu funkcjonuje około 15 tys. firm handlowych z ponad 100 państw. Każdego roku do miasta przyjeżdżają w interesach tysiące obcokrajowców.

Pierwsze pociągi z Yiwu do Europy wyjechały w 2014 r. Od tamtej pory na nasz kontynent dotarło 900 składów, które przewiozły łącznie 70 tys. TEU.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane