Alibaba wysyła paczki koleją do belgijskiego Liege

WWW.NEWS.CN

Miasto Yiwu we wschodnich Chinach, w którym znajduje się największe na świecie centrum e-handlu, uruchomiło nowe połączenie kolejowe z Europą. Tym razem pociągi będą kursowały z Yiwu do belgijskiego miasta Liege. W kontenerach przewożone będą towary zamówione w serwisie Alibaba.

W środę w trasę wyjechał pierwszy pociąg załadowany 82 kontenerami. Powinien dotrzeć do Liege za około 20 dni. Każdego tygodnia z Yiwu do Belgii mają wyjeżdżać dwa takie składy.

Po dotarciu do Liege paczki trafią do centrum logistycznego eHub, skąd zostaną wysłane do klientów w innych europejskich krajach. Właścicielem eHubu jest logistyczny oddział Alibaby: Cainiao Network.

Uruchomienie pociągów z e-przesyłkami zostało zainicjowane przez miasto Yiwu oraz inicjatywę

Electronic World Trade Platform (eWTP), której założycielem jest Jack Ma, właściciel giganta handlu elektronicznego – Alibaba. Przedstawiciele eWTP w grudniu 2018 r. zawarli z belgijskimi władzami porozumienie w sprawie uruchomienia w Liege centrum dystrybucyjnego na Europę.

Alibaba zawarł również porozumienie z władzami miasta Yiwu, które nazywane jest supermarketem świata. W Yiwu funkcjonuje około 15 tys. firm handlowych z ponad 100 państw. Każdego roku do miasta przyjeżdżają w interesach tysiące obcokrajowców.

Pierwsze pociągi z Yiwu do Europy wyjechały w 2014 r. Od tamtej pory na nasz kontynent dotarło 900 składów, które przewiozły łącznie 70 tys. TEU.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane