Bez porozumienia ws. podwyżek w PKP Cargo

PKP CARGO

Organizacje społeczne działające w PKP Cargo od dawna domagają się podwyżek wynagrodzeń średnio o 600 zł. Związkowcy mieli nadzieję, że niedawne powołanie nowego zarządu spółki pozwoli im osiągnąć porozumienie z pracodawcą. Nic z tego. Spółka poinformowała, że dzisiejsze rozmowy zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności.

Spór o podwyżki płac w PKP Cargo ciągnie się od 2021 r. Pracownicy kolejowego przewoźnika wyrazi niedawno w referendum gotowość do strajku. Związkowcy woleliby tego uniknąć. Liczyli, że powołanie nowego zarządu z prezesem Dariuszem Seligą, pozwoli im znaleźć w negocjacjach z pracodawcą kompromis. Tak się nie stało. 27 kwietnia późnym wieczorem PKP Cargo poinformowało w komunikacie, że w zarząd spółki spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych, lecz nie doszło do porozumienia. – Rozmowy zostały zakończone podpisaniem protokołu rozbieżności w ramach procedury rozwiązywania sporu zbiorowego wszczętego pismem z dnia 1 marca 2022 roku o wdrożenie systemowej podwyżki wynagrodzeń – informuje spółka.

Zakończone spotkanie zakończyło dotychczasowe rokowania, a spór zbiorowy, zgodnie z przepisami prawa, przechodzi teraz w etap mediacji, czyli dalsze rozmowy będą kontynuowane z udziałem z niezależnego mediatora. Strona społeczna ma też otwartą drogę do strajku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane