CFL Cargo kupuje 10 lokomotyw TRAXX MS

Bombardier Transportation

Intermodalny przewoźnik kolejowy zamówił w Bombardier Transportation 10 lokomotyw TRAXX MS, dzięki którym rozwinie przewozy między Europą Środkową oraz Francją, Belgią i Luksemburgiem. Poza wymienionymi krajami, pojazdy będą dopuszczone do eksploatacji także w Niemczech, Austrii i w Polsce.

Część z 10 nowych lokomotyw towarowych będzie wyposażona w silnik Last Mile, który umożliwi przejazdu po liniach niezelektryfikowanych. – Nasza lokomotywa TRAXX MS jest najnowocześniejszą lokomotywą w Europie i z niecierpliwością czekamy na wsparcie ekspansji CFL na trasach między wschodem i zachodem Europy – powiedział Peter Ammann, odpowiedzialny w Bombardier Transportation za rozwój globalnego biznesu lokomotyw towarowych.

– Nowe lokomotywy wielosystemowe TRAXX umożliwią nam przekraczanie wielu granic tak łatwo jak ciężarówka, zapewniając w ten sposób konkurencyjne usługi transportowe, które przyczynią się do osiągnięcia celu europejskiego zielonego ładu, poprzez zwiększenie udziału kolei w całkowitym transporcie w EU do 2030 r. – podkreśla Laurence Zenner, dyrektor generalny CFL Cargo.

Lokomotywy serii TRAXX 3 są kontynuacją sprawdznych pojazdów TRAXX. W 20 krajach eksploatowanych jest już 2 000 lokomotyw Bombardiera, które pokonują łącznie 300 mln km rocznie.

CFL Cargo funkcjonuje w sześciu krajach w Europie. Przewoźnik specjalizuje się w przewozach na dalekich trasach. Jedna ze spółek z grupy CFL współpracuje z CLIP Logistiscs prowadząc intermodalne przewozy między Luksemburgiem i Swarzędzem.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane