CFL multimodal uruchamia połączenie Francja – Polska

CFL multimodal

Luksemburska spółka kolejowa CFL multimodal poinformowała, że uruchomiła pociągi intermodalne na nowej trasie: z terminalu we francuskim Sète do Poznania. Pierwszy skład już ją pokonał – pociąg z naczepami przejechał 1600 km.

CFL multimodal od prawie trzech lat organizuje multimodalne przewozy kolejowe w relacji Luksemburg (z terminalu Bettembourg-Dudelange) – Poznań (terminal Clip w Swarzędzu). Z połączenia korzysta portugalska spółka logistyczna KLOG. Przewoźnik poinformował, że dotychczasowa udana współpraca zachęciła go do rozpoczęcia przewozów na nowej, dłuższej trasie: Francja – Polska.

– Uruchomiliśmy właśnie nowe połączenie: pociąg intermodalny z 38 z naczepami kursujący na trasie Sète-Poznań – informuje CFL.

Skład będzie wyjeżdżał z terminalu należącego do spółki zależnej kolei francuskich VIIA. Za jego przejazd do granicy z Polską odpowiadać ma CFL. W naszym kraju pociąg będzie obsługiwany przez Captrain Polska. W transportowanych naczepach będą przyjeżdżały do Polski towary z Hiszpanii. Ładunki będą docierały wcześniej do Francji transportem drogowym.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane