Do JadeWeserPort dotarł pierwszy pociąg z Hefei

JadeWeserPort

Do terminalu kontenerowego JadeWeserPort w niemieckim Wilhelmshaven dojechał pierwszy pociąg wysłany z chińskiego miasta Hefei w prowincji Anhui. Skład wyjechał z Hefei 25 czerwca z kontenerami o pojemności 100 TEU. Znajdowały się w nich głównie artykuły AGD, tekstylia i elektronika. Towary będą dystrybuowane z Wilhelmshaven do niemieckich landów.

Operatorem nowego połączenia kolejowego jest przedsiębiorstwo portowe Hefei International Land Port (HILP), zarządca jedynego w Niemczech głębokowodnego portu kontenerowego JadeWeserPort w Wilhelmshaven. Poza pociągami kursującymi po Nowym Jedwabnym Szlaku HILP oferuje również kombinowane transporty morskie i kolejowe między Hefei a portem Ningbo.

Partnerami nowego połączenia są: DB Cargo Eurasia (podmiot obecny na Korytarzu Eurazjatyckim od 2008 r.), DB Cargo Russia, DB Cargo Transasia (tworzy struktury DB Cargo za wschodnią granicą UE), DB Cargo Polska i DB Cargo Intermodal Sales.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się ustanowić połączenie kolejowe między Wilhelmshaven i Hefei. Dziękujemy naszym partnerom w Chinach za zaufanie i możliwość stania się również częścią inicjatywy „One Belt One Road”. Połączenie wzbogaci portfolio usług naszego terminalu kontenerowego. Życzymy dobrego wykorzystania nowego połączenia i liczymy na dalszą rozbudowę połączeń kolejowych do Chin – powiedział Andreas Bullwinkel, dyrektor zarządzający JadeWeserPort.

Chińska prowincja Anhui współpracuje z Dolną Saksonią od ponad 35 lat.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane