Do Kazachstanu dotarło 50 wagonów z polskim nabiałem

UTLC ERA

Skład z kontenerami wypełnionymi mlekiem w proszku oraz śmietaną przyjechał z Polski do Kazachstanu. Był to no największy transport polskich produktów żywnościowych przewiezionych poprzez terytorium Rosji od wydania przez ten kraj zgody na tranzyt produktów objętych embargiem. Zgodnie z rosyjskimi przepisami wagony były oznakowane elektronicznymi plombami. Operatorem pociągu była firma UTLC ERA.

Pociąg wyruszył w trasę z Małaszewicz. Po przejechaniu terytorium Białorusi dotarł do Rosji, gdzie na stacji Smoleńsk-Sortirowocznyj kontenery zabezpieczono elektronicznymi plombami, których operatorem jest Digital Platform Development Center. Instalacja plomb trwała godzinę.

Wagony były elektronicznie nadzorowane na całej trasie przez Rosję przez agencję Rostransnadzor. Pociąg dotarł do Kazachstanu po trzech dniach od instalacji plomb. W sumie pokonał 2500 km.

Najkrótsza trasa z Europy do Azji wiedzie przez Rosję. Transport towarów tą trasą jest o 25-30 proc. tańszy od alternatywnych szlaków. Digitalizacja transportu z wykorzystaniem elektronicznych plomb skraca odprawę towarów i wpływa na obniżenie kosztów transportu – twierdzi Elena Ignatenkova, dyrektor generalna Digital Platform Development Center.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane