Do Polski dotarł pociąg z Wietnamu wypełniony łóżkami

Dachser

Firma logistyczna Dachser poinformowała o zrealizowaniu nietypowego przewozu. Dla producenta z Wietnamu wykonała transport łóżek szpitalnych do odbiorcy w Polsce. Specjalny pociąg pokonał trasę z Hanoi przez chińskie Chongqing do Małaszewicz w ciągu 27 dni.

Łóżka zostały wyprodukowane w Wietnamie. Stamtąd zostały wysłane do Polski w częściach – montaż miał być wykonany w naszym kraju.

Dachser informuje, że przesyłka przyjechała do Polski pociągiem w ciągu 27 dni. To szybciej niż gdyby łóżka musiały płynąć statkiem (45 dni) oraz znacznie taniej niż w przypadku transportu lotniczego.

Wyzwaniem dla operatora przewozu było załadowanie oraz późniejsze oclenie wszystkich elementów, pochodzących często z różnych krajów (np. koła, siłowniki, amortyzatory, oparcia). Potrzebna też była współpraca kilku oddziałów Dachser na całej trasie przejazdu pociągu – głównie Dachser Vietnam oraz Dachser China. Pociąg musiał przejechać przez Chiny, ponieważ nie ma bezpośredniej trasy z Wietnamu do Europy. Na końcu trasy kontenery z łóżkami zostały odebrane przez zespół Dachser Polska w terminalu w Małaszewiczach.

– Podczas kryzysu związanego z COVID-19 klienci szukają stabilnej usługi dla swoich łańcuchów dostaw. Kolej jest wydajną i niedrogą alternatywą dla transportu lotniczego i frachtu morskiego – komentuje Edoardo Podesta, prezes Air & Sea Logistics w Dachser.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane