Grupa Raben uruchomiła przewozy z Timisoary do Sofii

Grupa Raben

Do oferty Raben dołączyła codzienna linia drobnicowa Timisoara – Sofia z czasem realizacji 24-72 godziny. To kolejne połączenie uruchomione przez tę grupę logistyczną między Rumunią i Bułgarią, aby usprawnić wymianę handlową nad Morzem Czarnym.

Raben pojawił się na rynku bułgarskim jesienią 2019 roku. Firma skupiła się tam na obsłudze klientów z branży motoryzacyjnej, chemicznej, tekstylnej i przetwórstwa spożywczego. Obecnie, 2,5 roku po otwarciu oddziału w Bułgarii, jest ona połączona bezpośrednio z Rumunią codziennymi liniami Ruse – Bukareszt i Sofia – Timisoara. Ta druga, funkcjonująca od niedawna, gwarantuje dostawę w czasie nieprzekraczającym 72 godziny.

– Nowe połączenie pozwoli sprawniej transportować przesyłki między Bułgarią a Rumunią, co więcej, ma ono duże znaczenie z punktu widzenia państw należących do Strefy Schengen. Wykorzystanie rumuńskiej Timisoary jako terminalu przeładunkowego to strategiczne posunięcie biznesowe. Dzięki niemu jako pierwsi na rynku już teraz możemy zapewnić codzienny serwis do Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i na Węgry, a w przyszłości także do Włoch – mówi Robert Wolny, manager ds. rozwoju rynku CEE w Grupie Raben.

Linia Sofia – Timisoara obsługuje transporty drobnicowe, m.in. elektronikę. Stanowi dopełnienie oferty operatora logistycznego w tamtym regionie. Jest także częścią większego projektu, który polega na integracji europejskich rynków w ramach grupy i rozbudowie międzynarodowej sieci połączeń.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane