Japończycy uruchomili intermodalne połączenie z Europą

Nippon Express

Firma logistyczna Nippon Express rozpoczęła przewozy kontenerów na kolejowo-morskim szlaku między Europą i Japonią prowadzącym przez Chiny. To już czwarte tego typu połączenie japońskiego operatora. Duże zainteresowanie klientów skłoniło go do znalezienia szybszej i korzystniejszej cenowo trasy.

Pierwszy pociąg wyruszył z Europy do Kraju Kwitnącej Wiśni 19 lutego. Połączenie będzie regularnie uruchamiane z Hamburga lub Duisburga przez Małaszewicze do Chin (Xian). W porcie morskim Taicang ładunki będą przeładowywane na statki, którymi dotrą do japońskich portów (Tokio, Jokohama, Nagoja, Osaka i Kobe).

Przewidywany czas dostawy wyniesie 26-28 dni, czyli będzie o 12-14 dni krótszy od dostaw statkami na całej trasie. Według Nippon Express koszty przewozu ładunków w nowym połączeniu będą niższe o 40 proc. w stosunku do wcześniejszych szlaków kolejowo-morskich na trasie Japonia-Chiny-Europa.

Pociągi mają wyjeżdżać do Europy ze stacji Xian dwa razy w tygodniu (w środy i piątki), co zapewni regularność dostaw.

Pierwsze połączenie kolejowo-drogowe, jako alternatywę dla dostaw transportem morskim oraz lotniczym Nippon Express uruchomił już w 2015 r. W 2018 r. zainaugurowane zostało drugie intermodalne połączenie z Japonii do Europy przez Dalian w Chinach. Kolejnym etapem rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku przez japońskiego operatora, było uzupełnienie w 2019 r. dotychczasowych usług o połączenie kolejowo-morskie z przeładunkami w chińskim Xiamen.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane