Lakeway Link uruchomi przewozy między Polską i Szwecją

Terminal portowy OT Port Gdynia widziany z góry
OT Logistics

Nowy szwedzki armator Lakeway Link zaoferuje wkrótce przewozy typu roll-on/roll-off dla naczep oraz ładunków ciężkich i wielkogabarytowych pomiędzy Gdynią oraz portami centralnej Szwecji: Södertälje i Västerås. Jego statek M/S Lakeway Express będzie zawijał do terminalu OT Port Gdynia.

OT Port Gdynia i Lakeway Link podpisały umowę handlową na uruchomienie nowej linii ro-ro dla naczep oraz wielkogabarytowych i ciężkich ładunków na regularnej trasie łączącej Polskę ze Szwecją. – Podpisanie umowy handlowej pomiędzy OT Port Gdynia a szwedzkim armatorem to efekt długich starań naszego zespołu, mających na celu dywersyfikację nie tylko armatorów korzystających z naszego terminala, ale również poszerzenie geograficznych obszarów naszych połączeń – informuje Kamil Jedynak, prezes OT Logistics.

Lakeway Link to spółka utworzona w 2023 r. przez szwedzką firmę logistyczną Greencarrier oraz szwedzkiego armatora Wallenius. Lakeway Link i OT Port Gdynia zaoferują nową regularną usługę, dzięki której transporty ro-ro będą odbywały się trzy razy w tygodniu w ustalonych terminach. Transporty ro-ro połączą Gdynię z portami w Vasteras oraz Sódertalje w środkowej Szwecji, a trasa między miejscami docelowymi zajmie około trzydziestu godzin.

Pierwsza, inauguracyjna wizyta należącego do Lakeway Link, statku ro-ro Lakeway Express w OT Port Gdynia zaplanowana jest na początku maja.

Szwedzki armator zakupił dla realizacji przewozów do Gdyni statek RoRo Miramar Express, który zostanie przemianowany na M/S Lakeway Express.

Dla OT Logistics umowa ze Szwedami i rozwój nowej linii ro-ro jest szansą na rozszerzenie działalności o obsługę ładunków na zupełnie nowym kierunku. Obecnie w OT Port Gdynia obsługiwana jest jedna linia ro-ro łączącą Gdynię z portem Hanko, najdalej na południe wysuniętym portem w Finlandii. Linia ta obsługiwana jest przez armatora Finnlines należącego do grupy armatorskiej Grimaldi Group.

Zobacz też: OT Port Gdynia przyjmie statki klasy panamax

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane