LOT pobił rekord transportu ładunków dreamlinerem

Anna Grochal, materiały prasowe PLL LOT

Ostatniej niedzieli, 27 września samolot B787-9 przetransportował na trasie z Delhi do Warszawy ładunek o wadze 45,9 tys. kg. To nietypowy wynik dla jednostki wyprodukowanej do przewozu pasażerów.

PLL LOT poinformował o nowym rekordzie, w zakresie lotniczego cargo, w mediach społecznościowych. Przewoźnik od dawna stara się rozwijać przewozy ładunków, aby zrekompensować straty spowodowane epidemią koronawirusa. W kwietniu informowaliśmy, że przygotowywane są modyfikacje dwóch jednostek we flocie narodowego operatora, aby zwiększyć powierzchnię do przewozu ładunków na pokładzie.

Aktualnie biuro LOT Cargo pochwaliło się nietypowym osiągiem. Dreamliner 787-9 na trasie DEL-WAW przewiózł prawie 46 ton ładunków, co dorównuje osiągom samolotów typu „freighter”, w tym B767-300F, eksploatowanym m.in. przez DHL.

W ramach rekordowego lotu przewieziono do Polski wyroby skórzane oraz farmaceutyki. Transport został wykonany we współpracy z Group Concorde, która zajmuje się sprzedażą usług transportowych oraz zarządzaniem przewozami cargo.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane