LTG Cargo rozpocznie przewozy do Włoch

LTG Cargo

Przewoźnik kolejowy z Grupy Kolei Litewskich (Lietuvos Geležinkelių) – LTG Cargo rozszerza siatkę połączeń. Spółka realizuje przewozy ładunków m.in. do Polski, Niemiec i Ukrainy, a w następnej kolejności zamierza rozpocząć przewozy do oraz z Italii.

Niedawno informowaliśmy o planach uruchomienia przez LTG Cargo pociągów do niemieckiego portu śródlądowego w Duisburgu, a także o planach rozpoczęcia przewozów do terminalu na polsko-białoruską granicy – do Małaszewicz. Spółka zamierza też do końca lata 2022 r. przywrócić połączenia do i z Ukrainy – chodzi głównie o transport produktów naftowych.

Okazuje się, że na mapie planowanych połączeń LTG Cargo są także Włochy. Przewoźnik pracuje bowiem nad rozpoczęciem przewozów intermodalnych do Italii. Przedstawiciele spółki spotkali się w ostatnich dniach z przedstawicielami zagranicznych przedsiębiorstw, aby omówić możliwości wykorzystania europejskich tras kolejowych. Od dalszego przebiegu rozmów z potencjalnymi partnerami zależy, jak szybko uda się uruchomić pociągi do Włoch.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane