Metrans uruchamia stałe połączenia z Ukrainą

Skład z kontenerami na bocznicy
Metrans

Czeski przewoźnik intermodalny Metrans rozpoczął przewozy kolejowe z Dąbrowy Górniczej do ukraińskiego miasta Mościska w pobliżu przejścia granicznego w Medyce. Kontenery docierają stamtąd do Kijowa lub Odessy pociągami kolei ukraińskich (Ukrzaliznycia).

Pierwsze połączenia kolejowe z Ukrainą Metrans uruchomił w 2022 roku. Kolejny krok w rozwoju dokonał się na przełomie marca i kwietnia 2024 r., kiedy firmy Metrans i Ukrzaliznycia obsłużyły pierwszy, wspólny skład kontenerowy, który pokonał przejście graniczne w Medyce i dojechał do oddalonego o ok. 12 km miasta Mościska (okręg lwowski). Kończy się tam linia normalnotorowa, która w przyszłości zostanie przedłużona do Lwowa.

Metrans informuje, że dzięki współpracy z kolejami ukraińskimi pociągi intermodalne będą regularnie kursowały między europejską siecią terminali przewoźnika oraz ukraińskimi miastami, takimi jak Kijów i Odessa, gdzie znajduje się terminal kontenerowy HHLA (zarządcy portu w Hamburgu i właściciela Metrans).

– Rozpoczęte przewozy są ważne dla obsługi ładunków jeżdżących do i z Ukrainy oraz są przykładem dobrej współpracy pomiędzy Ukrzaliznycia i Metrans. Wspólnie z Ukraińską spółką Intermodal, należącą do grupy HHLA, mamy przyjemność zaoferować klientom niezawodne usługi – powiedział Martin Koubek, odpowiedzialny w Metrans za połączenia do krajów, które mają linie kolejowe o rosyjskim rozstawie szyn (1520 mm).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane