PCC Intermodal operatorem na szlaku z Japonii do Polski

FESCO

W maju informowaliśmy o testowej wysyłce kontenera z Japonii do Wrocławia. Za projekt odpowiedzialne były rosyjskie firmy FESCO Transportation Group i RŻD Logistics. Niedawno poznaliśmy przewoźnika, który będzie realizował transport kolejowy na terenie naszego kraju oraz za dostawy kontenerów do Europy Zachodniej. Jest nim PCC Intermodal.

Przypomnijmy: połączenie zostało zainaugurowane 23 maja tego roku. Tego dnia testowy kontener został wysłany z portu w Jokohamie do Polski. Organizatorami nowego, intermodalnego połączenia, z wykorzystaniem transportu morskiego i kolejowego, odpowiedzialne były rosyjskie firmy: FESCO i RŻD Logistics.

4 września na Forum Ekonomicznym we Władywostoku, do projektu dołączył polski podmiot: PCC Intermodal. Prezes spółki, Dariusz Stefański podpisał list intencyjny w sprawie współpracy z prezesem FESCO, Aleksandrsem Isurinsem.

– Połączenie, po zakończonych w sierpniu z sukcesem testach, zapewnia możliwość dotarcia w 19 dni z Europy do Japonii/Korei. Spółki w ramach serwisu gwarantują kompleksową obsługę łańcucha dostaw, od drzwi do drzwi, zapewniają pełne wsparcie logistyczne, dokumentacyjne i celne – informuje PCC Intermodal.

Trasa licząca ponad 10 tys. km została zaplanowana w oparciu sieć codziennych, regularnych połączeń intermodalnych PCC Intermodal w Europie Zachodniej, transport po linii Kolei Transsyberyjskiej oraz połączenia morskie między Własywostokiem i 40 portami Japonii, a także oraz Koreą Południową.

Aktualnie partnerzy uruchamiają połączenie intermodalne z Azji do Europy dwa razy w tygodniu. Docelowo spółki zamierzają oferować codziennie przewozy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane